«Зруйнуй внутрішні бар'єри! Забезпеч дитину піклуванням ОБОХ батьків!»

«Зруйнуй внутрішні бар'єри! Забезпеч дитину піклуванням ОБОХ батьків!»

Проблема сплати аліментів та виконання батьківських зобов'язань набагато ширша, ніж звичайне виконання рішень суду органами державної виконавчої служби.

Батьки, незалежно від того чи перебувають вони у шлюбі, зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей і непрацездатних повнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги. Але, на жаль, розлучені батьки не завжди в змозі самостійно подолати свої психологічні бар'єри та забезпечити дитину належним піклуванням з боку обох батьків, в тому числі матеріальним.

Так, найчастіше особисті відносини між колишнім подружжям відбивається на вихованні дитини, окреме проживання та коло інтересів батьків суперечить однаковому підходу до формування у дитини погляду на світ.

Такі «батьківські» конфлікти призводять до негативних психологічних переконань жінок щодо необхідності повного самостійного виховання дитини та забезпечення її матеріального добробуту. Крім того, вагома частка жінок не звертається до суду з питання виплати аліментів з різних негативних психологічних аспектів власного сприйняття: небажання бачитися зі своїм колишнім чоловіком, хибне вражання матеріальної «залежності» від свого колишнього чоловіка та ін.

Сьогодні, 6 грудня 2017 року в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» працівники Головного територіального управління юстиції у Харківській області провели незвичний для органів юстиції тренінг «Зруйнуй внутрішні бар'єри! Забезпеч дитину піклуванням ОБОХ батьків!» для батьків та вихователів дитячого виховного комплексу «Беби Ленд», під час якого говорили про забезпечення матеріального становища дитини, в тому числі через стягнення аліментів.

На наш погляд, моральна відповідальність батьків за матеріальне становище своїх дітей — це попередження звернень до суду щодо сплати аліментів батьками. Однак, для тих жінок, які все ж таки вимушені в примусовому порядку стягувати аліменти з батька дитини, працюють органи юстиції Харківщини, які всіма можливими правовими способами намагаються допомогти таким жінкам.

Такий тренінг — це наш маленький внесок у формування громадянського суспільства України та надання допомоги жінкам, що вимушені самостійно виховувати дітей.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта