Лекція для учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 143 м. Харкова

Лекція для учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 143 м. Харкова

11 січня 2018 року спеціалістом Московського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області Будяну А.В. прочитано лекцію для учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 143 м. Харкова. В ході лекції було роз'яснено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять: державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.

Особливу увагу було приділено порядку державної реєстрації шлюбу. Зазначено, що заява про державну реєстрацію шлюбу подається чоловіком та жінкою до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором. При поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу жінка та чоловік пред'являють на посвідчення своєї особи паспорт або паспортний документ. Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб за умови пред'явлення документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним.

Також зазначено, що державна реєстрація шлюбу проводиться органами державної реєстрації актів цивільного стану після закінчення одного місяця з дня подання нареченими заяви про державну реєстрацію шлюбу. За наявності поважної причини (наприклад, вагітність нареченої, або народження нею дитини) і з дозволу керівника органу державної реєстрації актів цивільного стану державна реєстрація шлюбу проводиться до закінчення зазначеного строку на підставі спільної заяви наречених та документів, які підтверджують наявність поважної причини.

Завершенням заходу стало ознайомлення присутніх із запровадженням у місті Харкові пілотного проекту Міністерства юстиції України "Шлюб за добу". Відтепер у місті Харкові можливо зареєструвати шлюб та отримати відповідне свідоцтво в будь-який бажаний час, швидко і без черг.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта