«Круглий стіл» на тему: «Знай свої права. Формування правової культури громадян. Пілотні проекти Міністерства юстиції України в сфері державної реєстрації актів цивільного стану»

«Круглий стіл» на тему: «Знай свої права. Формування правової культури громадян. Пілотні проекти Міністерства юстиції України в сфері державної реєстрації актів цивільного стану»

31 січня 2018 року начальником Красноградського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області разом з Красноградським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Харківській області у приміщенні Управлінні праці та соціального захисту населення Красноградської районної державної адміністрації Харківської області був проведений «круглий стіл» на тему: «Знай свої права. Формування правової культури громадян. Пілотні проекти Міністерства юстиції України в сфері державної реєстрації актів цивільного стану». 

Метою правоосвітницького заходу була популяризація загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та пілотних проектів Міністерства юстиції, зокрема функціонування веб-порталу "Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» та сервісу «Електронного апостилю».

Так, за допомогою Веб - порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» можливо записатись на прийом до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (надалі - ДРАЦС) у зручний час, задати питання у онлайн режимі, подати заяви з питань державної реєстрації актів цивільного стану або повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану. Для отримання послуг через веб-портал потрібно увійти на портал за адресою http://dracs.minjust.gov.ua/ та зареєструватись.

Суть електронного сервісу з проставлення апостилю полягає в тому, що громадяни за своїм місцем проживання можуть подати документи для їх посвідчення електронним апостилем у своєму відділі ДРАЦС для їх подальшого використання за кордоном.

Також під час круглого столу було проінформовано про зміст та напрями Проекту «Я МАЮ ПРАВО!»,  зокрема: щодо захисту своїх прав відповідно до чинного законодавства, щодо вирішення спорів, порядку отримання субсидії, протидії корупції та порядок оформлення аліментів. Також зазначалося, що слоган проекту «ЗНАЮ!, ДІЮ!, ЗАХИЩАЮ!» передбачає обізнаність громадянин  в своїх правах, вміння ними користуватися та можливість захищати себе згідно з законом.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта