Інформування громадян міста Харкова на тему: Пілотний проект Міністерства юстиції України “Шлюб за добу”

Інформування громадян міста Харкова на тему: Пілотний проект Міністерства юстиції України “Шлюб за добу”

7 лютого 2018 року виконуючим обов’язки начальника Холодногірського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області (далі — Відділ) Харіною О.І. проведено інформування громадян міста Харкова на тему: Пілотний проект Міністерства юстиції України “Шлюб за добу”.

Громадянам було роз’яснено, що до 2017 року для державної реєстрації шлюбу наречені мали очікувати один місяць від дня подання заяви до органу державної реєстрації актів цивільного стану. Сімейним законодавством  передбачено скорочення місячного строку очікування тільки за певних обставин, які мають підтверджуватись документально:  довідка про вагітність нареченої, або свідоцтво про народження спільної дитини, або документально підтверджена загроза життю одного з наречених. Сьогодні пілотним проектом Міністерства юстиції України дану процедуру спрощено. Тепер для реєстрації шлюбу за 24 години не потрібні якісь особливі обставини – єдине, що необхідно – це стійке бажання чоловіка та жінки створити сім’ю. І для реалізації такого бажання наречені, в першу чергу мають обрати організатора проведення такої реєстрації.

            Також громадян було ознайомлено з перевагами проекту “Шлюб за добу”, що державна реєстрація шлюбу проводиться в час та у місці обраному жінкою та чоловіком, про відсутність необхідності звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

            Для того, щоб скористатися сервісом з реєстрації шлюбу у скорочені строки, майбутнім нареченим необхідно зробити кілька простих кроків: звернутись до організатора державної реєстрації шлюбу; обрати дату та час для проведення державної реєстрації; укласти цивільно-правовий договір про надання послуги; завітати на власне весілля.

            В ході проведення заходу громадян було ознайомлено з правопросвітницьким проектом «Я МАЮ ПРАВО!» .

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта