Консультування з питаня державної реєстрації зміни імені

Консультування з питаня державної реєстрації зміни імені

8 лютого  2018 року  провідним спеціалістом Кегичівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області (надалі – Кегичівський відділ) Ткаченко І.В. надано консультацію громадянці, яка звернулася з питанням державної реєстрації зміни імені.

 

Під час надання консультація було роз’яснено, що за власним бажанням змінити ім’я можна з 16 років, а для осіб з 14 років – за наявності дозволу батьків.  Загальний строк, протягом якого здійснюється процедура зміни імені – 3 місяці. Такий строк передбачений, у зв’язку з необхідністю часу для підтвердження достовірність поданих документів. Відділом державної реєстрації актів цивільного стану додаються до них копії відповідних актових записів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян., а при необхідності – направляє запити в архіви інших відділів. Також направляється запит до органів національної поліції за місцем проживання заявника, де перевіряють, чи немає підстав для відмови у зміні імені. За результатами перевірки формується висновок, який направляється назад  до органу державної реєстрації актів цивільного стану. На основі отриманих даних готується висновок про дозвіл змінити ім’я або відмову і направляється заявнику. В окремих випадках термін розгляду заяви може бути подовжений ще на три місяці.   У разі надання дозволу на зміну імені заявник має 3 місяці, щоб звернутися для державної реєстрації зміни імені до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, яким складається актовий запис про зміну імені. Якщо заявник без поважних причин у зазначений строк не звернувся до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації зміни імені, дозвіл на зміну імені втрачає силу.

Відмова у наданні дозволу на зміну імені може бути оскаржена в суді в установленому порядку.

   Перелік необхідних документів, які додаються до заяви про зміну імені: свідоцтво про народження заявника; свідоцтво про шлюб ( уразі коли заявник перебуває у шлюбі); свідоцтво про народження дітей (у разі коли заявник має малолітніх дітей або неповнолітніх дітей); фотокартка заявника; квитанція про сплату державного мита.

   Після отримання свідоцтва про зміну імені необхідно протягом місяця після зміни імені або прізвища замінити закордонний паспорт, якщо він наявний, та обміняти внутрішній паспорт.

   Також було проінформовано про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!».

 

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта