«Круглий стіл» на тему: «Порядок встановлення фактів народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України, та смерті, коли особа померла на тимчасово окупованій території України»

 «Круглий стіл» на тему: «Порядок встановлення фактів народження дитини, яка народилася на  тимчасово окупованій території України, та смерті, коли особа померла на тимчасово окупованій території України»

В Близнюківському районному відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області (надалі – Близнюківський відділ) було проведено засідання «круглого столу» на тему: «Порядок встановлення фактів народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України,  та смерті, коли особа померла на тимчасово окупованій території України».

 

Під час засідання начальник Близнюківського відділу Закорко Я.В. повідомила, що для отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України (далі – ТОТ), батькам, родичам, їхнім представникам або іншим законним представникам дитини необхідно подати до будь-якого суду за межами ТОТ незалежно від свого місця проживання заяву про встановлення факту народження особи, належні докази, квитанцію про сплату судового збору. Для розгляду відповідної справи у суді орган державної реєстрації актів цивільного стану на прохання заявника складає письмову відмову у проведенні державної реєстрації народження, у якій викладає причини неможливості проведення такої реєстрації. Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви. У разі задоволення заяви, суд невідкладно видає копію рішення заявнику, в якому зазначає дані про дату і місце народження дитини, її стать, відомості про батьків, або надсилає її до відділу РАЦС за місцем постановлення рішення для державної реєстрації (у разі відсутності заявника під час проголошення рішення). Для отримання свідоцтва про народження заявник подає до                          будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.

Для отримання свідоцтва про смерть  особи, яка померла на  ТОТ, родичам померлого або їх представникам необхідно подати до суду за місцем проживання чи перебування заявника за межами ТОТ заяву про встановлення факту смерті, належні докази, квитанцію про сплату судового збору (судовий збір не справляється за подання заяви щодо особи, яка загинула або пропала безвісті в районах проведення воєнних дій або антитерористичних операцій). Для розгляду справи про встановлення факту смерті у суді відділ державної реєстрації актів цивільного стану на прохання заявника складає письмову відмову у проведенні державної реєстрації смерті , у якій викладає причини неможливості проведення такої реєстрації. Справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви. У разі задоволення заяви про встановлення факту смерті особи, суд невідкладно видає копію рішення заявнику або надсилає її до відділу РАЦС за місцем постановлення рішення для державної реєстрації смерті (у разі відсутності заявника під час проголошення рішення). Для отримання свідоцтва про смерть особа подає до найближчого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.

Під час засідання «круглого столу» всіх присутніх було проінформовано  про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!»  та розповсюджено буклети.     

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта