Лекція на тему: «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою мережі Internet»

Лекція на тему: «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою мережі Internet»

22 березня 2018 року для працівників відділу соціального захисту населення  виконавчого комітету Мереф’янської міської ради Харківського району Харківської області спеціалістом відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Харківському району та місту Люботину Головного територіального управління юстиції у Харківській області (надалі - Відділ)  Іскрою О.П. прочитано лекцію на тему: «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою мережі Internet».

В ході лекції спеціаліст Відділу довела до відома слухачів, що  Міністерством юстиції України для зручності громадян та уникнення черг у відділах державної реєстрації актів цивільного стану (надалі - ДРАЦС) запроваджено пілотний проект щодо подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет з використанням веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Скористатися нововведенням досить просто, адже для цього необхідні лише комп’ютер та доступ до мережі Інтернет. Вхід на Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» за посиланням: http://dracs.minjust.gov.ua.

Зареєструвавшись на Веб-порталі, користувач може: подати заяви щодо державної реєстрації  актів цивільного cтану, заяви про повторну видачу свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, заяви про внесення змін, доповнень, про анулювання, про поновлення актового запису цивільного стану; здійснити попередній запис на відвідування відділу ДРАЦС із зазначенням зручних дати і часу; отримати консультацію працівників відділу ДРАЦС щодо надісланих через Веб-портал заяв або звернень; здійснити необхідну оплату державного мита чи платних послуг; відслідковувати стан заяв або звернення в особистому кабінеті.

Учасниками даного проекту є всі 30 відділів ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Харківській області. 

В ході проведення лекції слухачів було проінформовано про загальнонаціональний правоосвітницький проект «Я маю право!».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта