Бесіда на тему: «Вручення свідоцтв про народження безпосередньо в пологовому будинку»

Бесіда на тему: «Вручення свідоцтв про народження безпосередньо в пологовому будинку»

21 березня 2018 року спеціалістом Холодногірського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області Погореловою О.М. проведено робочу бесіду з працівниками філії «Центр охорони здоров’я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті № 2 на тему: «Вручення свідоцтв про народження безпосередньо в пологовому будинку».

 

В ході бесіди працівникам було роз’яснено, що для проведення державної реєстрації народження дитини та отримання свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологовому будинку необхідно надати оригінали наступних документів:

медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров’я;

паспорта батьків;

свідоцтво про шлюб (за наявності зареєстрованого шлюбу).

Якщо дитина народилась у батьків, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі, і батько дитини бажає визнати батьківство при державній реєстрації народження, присутність обох батьків при проведенні державної реєстрації народження дитини і подання ними спільної заяви про визнання батьківства є обов’язковими.

Відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини  провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по-батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

По закінченню бесіди Погореловою О.М. в рамках пілотного проекту, щасливій матусі було вручено свідоцтво про народження дитини.

Також працівників ознайомлено з загальнонаціональним просвітницьким проектом «Я МАЮ ПРАВО», який запроваджено з метою формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта