Консультування громадян з питання державної реєстрації розірвання шлюбу у подружжя, яке не має дітей

Консультування громадян з питання державної реєстрації розірвання шлюбу у подружжя, яке не має дітей

22 березня 2018 року начальником Лозівського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області (надалі – Відділ)  Заварзою С.А. була надана консультація громадянці, яка звернулася  з питання державної реєстрації розірвання шлюбу у подружжя, яке не має дітей.

 

Начальником Відділу Заварзою С.В. було роз’яснено   наступне: державна реєстрації розірвання шлюбу у випадку, передбаченому статтею 106 Сімейного кодексу України,   проводиться на підставі письмової заяви  про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, після закінчення одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана, у присутності хоча б одного з подружжя. Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору. Якщо один з подружжя через поважну причину ( у зв’язку з тяжкою хворобою, тривали відрядженням, проживанням у віддаленій місцевості) не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою , або прирівняну до неї, від його імені може пожати другий з подружжя, про що робиться відмітка в журналі обліку заяв про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей та заяв відповідно до статті 107  Сімейного кодексу України, а також в актовому записі про розірвання шлюбу в графі  «Для відміток» .

Якщо подружжя через поважну причину не може з’явитися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації розірвання шлюбу в установлений день, строк реєстрації на письмове прохання подружжя може бути перенесений на інший день. Про це робиться відмітка на заяві та в журналі обліку заяв про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей та заяв відповідно до статті 107  Сімейного кодексу України. У цих випадках строк перенесення державної реєстрації розірвання шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви.

Якщо подружжя не з’явилося для проведення державної реєстрації розірвання шлюбу і не повідомило про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.

Якщо один з подружжя через поважну причину не може з’явитися для державної реєстрації розірвання шлюбу, він може під час подачі заяви про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей або впродовж місяця письмово повідомити орган державної реєстрації актів цивільного стану про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності та зазначити місцезнаходження органу державної реєстрації актів цивільного стану, до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу. У разі надсилання письмового повідомлення підпис на ньому того з подружжя, який  не може з’явитися, повинен бути нотаріально засвідченим, про що робиться відповідна відмітка в актовому записі про розірвання шлюбу в графі « Для відміток». У цьому випадку при державній реєстрації розірвання шлюбу в актовому записі вказуються всі дані щодо другого з подружжя відповідно до поданої заяви про розірвання  шлюбу подружжя, яке не має дітей. Той з подружжя, який змінив своє прізвище у зв’язку з державною реєстрацією розірвання шлюбу, і буде відсутній при державній реєстрації розірвання шлюбу, повинен зазначити в заяві про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, про бажання надалі іменуватись цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

         Під час прийому громадянка також була проінформована про правопросвітницький проект  «Я МАЮ ПРАВО!».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта