Лекція на тему: «Право особи на зміну імені»

Лекція на тему: «Право особи на зміну імені»

22 березня 2018 року в приміщенні Куп’янського медичного коледжу ім. Марії  Шкарлетової" начальником Куп’янського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області начальником відділу (надалі – Відділ) Григоровою О.В. для студентів коледжу була проведена лекція на тему: «Право особи на зміну імені».

В ході лекції начальник Відділу Григоровою О.В. довела до відома слухачів, що що фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я за згодою батьків або одного з них. Державна реєстрація зміни імені громадян України провадиться за їх заявою відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем їх проживання  Заява про зміну імені подається у письмовій формі за умови пред’явлення паспорта громадянина України. До заяви про зміну імені додаються: свідоцтво про народження заявника; свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі); свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано); свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей); свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно було раніше змінено; фотокартка заявника; квитанція про сплату державного мита.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану надсилає  необхідні матеріли до територіального органу Національної поліції України за місцем проживання заявника  для надання висновку про можливість зміни імені.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану на підставі документів про зміну імені та висновку територіального органу Національної поліції України про можливість зміни імені готує висновок про надання дозволу на зміну імені або про відмову у зміні імені  в двох примірниках, один з яких надсилає заявнику.  За результатами розгляду справи відділом складається актовий запис про зміну імені та заявнику видається свідоцтво про зміну імені,  на підставі якого останній звертається до міграційної служби для заміни паспорта.

Також присутніх було проінформовано про правоосвітницький проект «Я маю право!» та  розповсюджено буклети.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта