«Консультування громадян з питання порядку зміни імені»

«Консультування громадян з питання порядку зміни імені»

23 березня 2018 року начальником Вовчанського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області (надалі - Відділ) Савустян О.А. було проведено прийом громадян. Під час прийому громадянці, яка звернулась на прийом, було надано консультацію щодо порядку зміни імені.

 

Начальником Відділу Савустян О.В. було роз’яснено, що державна реєстрація зміни імені проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою фізичної особи, яка досягла віку, встановленого законом, за місцем її проживання.

Заява про зміну імені подається у письмовій формі за умови пред'явлення паспорта громадянина України. До заяви про зміну імені необхідно додати: свідоцтво про народження заявника; свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі); свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано); свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей); свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно було раніше змінено; фотокартку заявника та квитанцію про сплату державного мита, у розмірі 5 грн. 10 коп. За державну реєстрацію повторної зміни імені, не пов'язаної з реєстрацією шлюбу держмито стягується у розмірі 51 грн.

У разі звільнення заявника в установленому законодавством порядку від сплати державного мита або консульського збору він повинен пред'явити відповідний документ, що підтверджує таке право.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану на підставі документів  про зміну імені та висновку органу внутрішніх справ про можливість зміни імені готує висновок про надання дозволу на зміну імені або відмову в його наданні та надсилає заявникові.

У разі надання дозволу на зміну імені заявник у тримісячний строк може звернутися для державної реєстрації зміни імені до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який складає актовий запис про зміну імені. Після складання актового запису про зміну імені  органами державної реєстрації актів цивільного стану видається відповідне свідоцтво.

Під час прийому громадян було проінформовано про правоосвітницький  проект «Я МАЮ ПРАВО !» та розповсюджено буклети на правоосвітницьку тематику.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта