Виїзний семінар для працівників Печенізької районної державної адміністрації Харківської області

Виїзний семінар для працівників Печенізької районної державної адміністрації Харківської області

28.03.2017 працівниками управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Харківській області Трофименко Д.С. та Перепелицею Л.В. було проведено семінар з керівниками структурних підрозділів Печенізької районної державної адміністрації Харківської області та посадовими особами, відповідальними за забезпечення додержання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, у ході проведення якого були розглянуті питання підготовки нормативно-правових актів, які підлягають державній реєстрації; порядок подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію; порядок проведення органами юстиції перевірок стану додержання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.

До відома слухачів були доведені основні положення методології проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів; обговорено питання проведення антидискримінаційної експертизи, мета якої виявлення ознаки дискримінації та надання пропозицій щодо їх усунення. Розглянуто порядок організації стану правової роботи в місцевій державній адміністрації та систематизації законодавства, типові помилки, що допускаються при їх здійсненні.

В ході зустрічі працівників райдержадміністрації було ознайомлено з реалізацією правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!", який запроваджено з метою формування правової свідомості громадян шляхом інформування про їхні права та механізми їх захисту, полегшення доступу до правосуддя, залучення громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.

Також говорили про державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги, про організацію консультувань населення з правових питань.

Особливу увагу було зосереджено на питаннях щодо виплати аліментів, захисту прав жінок та дітей, запобіганню та протидії домашньому насильству. Здійснювалось поширення інформаційних матеріалів з актуальних питань проекту, інформаційного видання Міністерства юстиції “Юстиція відкрита для людей”.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта