Державна реєстрація народження дитини

Державна реєстрація народження дитини

29 березня 2018 року головним спеціалістом  Сахновщинського  районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального  управління  юстиції  у  Харківській області (надалі – Відділ) Нестеренко О.П. ознайомлено молоде подружжя з порядком державної реєстрації народження дитини.

 

Спеціалістом Відділу Нестеренко О.П. було роз’яснено, що державна реєстрація народження дитини має проводитися батьками у строк не пізніше одного місяця з дня її народження, а у разі народження дитини мертвою - не пізніше трьох днів.

Відповідно до ст. 144 Сімейного кодексу України, батьки які не зареєстрували народження дитини вчасно несуть відповідальність згідно законодавства. В статті 2121 Кодексу про адміністративні правопорушення зазначено: «Несвоєчасна без поважної причини реєстрація батьками народження дитини в державних органах реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Якщо батьки мають спільне прізвище, то це прізвище присвоюється і дітям. При різних прізвищах за письмовою згодою батьків дитині присвоюється прізвище батька чи матері або подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ.

Власне ім'я дитини визначається за згодою батьків. При державній реєстрації народження дитині може бути присвоєно не більше двох власних імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько.

По батькові дитині присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне власне ім'я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них на вибір батьків. На прохання батьків по батькові може також утворюватись згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі.

Державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків. У разі смерті батьків або в разі якщо вони з інших причин не можуть зареєструвати народження дитини, державна реєстрація проводиться за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилася дитина чи в якому вона перебуває.

Якщо державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем проживання батьків чи одного з них, то за їх бажанням місцем народження дитини в актовому записі про народження може бути зазначене фактичне місце її народження або місце проживання батьків чи одного з них.

Для державної реєстрації народження дитини громадяни повинні подати наступні документи: медичне свідоцтво про народження дитини, яке є підставою для державної реєстрації народження, на посвідчення особи батьки або один з них подають паспорти та документи, які є підставою для внесення відомостей про батька дитини – це свідоцтво про шлюб, якщо батьки дитини перебувають у шлюбі, спільна заява матері та батька дитини про визнання батьківства або рішення суду, заява матері у випадку, якщо дитина народжена не в шлюбі та немає заяви чоловіка, який визнає себе батьком дитини.

Під час консультування молодят було проінформовано про правоосвітницький  проект «Я МАЮ ПРАВО !» та розповсюджено буклети на правоосвітницьку тематику.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта