Інформування громадян про проект «Я МАЮ ПРАВО!»

Інформування громадян про проект «Я МАЮ ПРАВО!»

2 квітня 2018 року головним спеціалістом відділу взаємодії з суб`єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Харківській області Вербицькою Н.М. в межах реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» було проведено вуличне інформування громадян міста Харкова з наступного питання: «Забирають бізнес? Відбирають майно?».

Громадянам роз’яснено, що у разі виявлення незаконної перереєстрації нерухомості або бізнесу, незаконне припинення або скасування права власності необхідно:

1. Звернутися до правоохоронних органів.

2. Написати скаргу до комісії Міністерства юстиції, його територіальних органів з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

На відміну від процедури подачі адміністративного позову до суду, подання скарги до Міністерства юстиції України та його територіальних органів не передбачає сплату адміністративного збору.

Відповідно до частини 1 статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду.

Згідно із частиною 1 статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України та його територіальних органів або до суду.

Також, працівниками було доведено інформацію про правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», здійснено поширення інформаційних буклетів з зазначених питань.

 

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта