Лекція на тему: «Державна реєстрація зміни імені»

Лекція на тему: «Державна реєстрація зміни імені»

4 квітня 2018 року спеціалістами Новобаварського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області було проведено лекцію з працівниками Новобоварського районного відділу у м. Харкові ГУ ДСНС у Харківській області щодо державної реєстрації зміни імені.

 

Під час лекції слухачам було роз’яснено, що  кожна людина в Україні може змінити своє прізвище, ім'я.

Державна реєстрація зміни імені громадян України провадиться за їх заявою відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем їх проживання.  Заява про зміну імені подається у письмовій формі за умови пред’явлення паспорта громадянина України. До заяви про зміну імені додаються: свідоцтво про народження заявника; свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі); свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано); свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей); свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно було раніше змінено; фотокартка заявника; квитанція про сплату державного мита.

Для підтвердження  достовірності поданих заявником документів відділ  державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву  про  зміну  імені,  додає  до  зазначених  документів копії відповідних   актових   записів  цивільного  стану  або  витяги  з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Відділ державної реєстрації  актів цивільного стану надсилає  необхідні матеріли до територіального органу Національної поліції України за місцем проживання заявника  для надання висновку про можливість зміни імені.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану на підставі документів про зміну імені та висновку територіального органу Національної поліції України про можливість зміни імені готує висновок про надання дозволу на зміну імені або про відмову у зміні імені  в двох примірниках, один з яких надсилає заявнику. 

Під час лекції було проінформовано про «Я МАЮ ПРАВО!», стратегічним завданням якого є підвищення рівня знання громадян щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості  та спроможності громадян захищати свої права. Під час інформування були надані інформаційні друковані буклети.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта