СЕРГІЙ ШКЛЯР: МІН’ЮСТ ВІДСТОЮЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНИ ЗА ПОЗОВОМ ДО ПРАТ «ЛИСИЧАНСЬКА НАФТОВА ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ»

СЕРГІЙ ШКЛЯР: МІН’ЮСТ  ВІДСТОЮЄ  ІНТЕРЕСИ  УКРАЇНИ  ЗА  ПОЗОВОМ  ДО ПРАТ  «ЛИСИЧАНСЬКА  НАФТОВА ІНВЕСТИЦІЙНА  КОМПАНІЯ»

Заступник Міністра Сергій Шкляр взяв участь у першому судовому засіданні щодо розгляду справи по суті за позовом Міністерства юстиції України до Приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія»

Міністерство юстиції відстоює інтереси України у першому судовому засіданні щодо розгляду справи по суті за позовом Міністерства юстиції України до Приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» про відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішення Європейського суду з прав людини «Агрокомплекс проти України» у розмірі  27 млн. євро.

Як зазначив Сергій Шкляр, Міністерство юстиції у цій справі вимагає стягнути з «Лисичанської нафтової інвестиційної компанії» в якості регресу майже один мільярд гривень, які були виплачені з державного бюджету в результаті виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі «Агрокомплекс проти України».

Заступник Міністра нагадав, що Європейський  суд з прав людини визнав у 2011 році компанію «Агрокомплекс» постраждалою в судовому процесі за прострочені борги проти Лисичанського НПЗ, а через два роки постановив виплатити «Агрокомплексу» 27 млн євро справедливої сатисфакції, які і були перераховані державою у відведений судом дворічний термін.

«Це найбільший за сумою позов Міністерства юстиції в інтересах держави в порядку регресу в історії незалежної України. За майже 3 місяці, впродовж яких тривало підготовче провадження, Міністерством юстиції зібрано вагомі докази, що підтверджують нашу правову позицію і свідчать про обґрунтованість вимог до вказаного суб’єкта господарювання. Крім того, Мін'юстом використано процесуальні інструменти, передбачені новою редакцією Господарського процесуального кодексу України, зокрема, залучено експертів в галузі права та використано їх висновки з правових питань стосовно застосування положень чинного законодавства, що регулює спірні відносини. Ми вжили усіх заходів та налаштовані на перемогу», - наголосив Сергій Шкляр.

Враховуючи великий обсяг інформації, яка була озвучена сторонами справи на підтвердження своїх позицій, судом оголошена перерва у засіданні по суті до 17 квітня.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта