Консультування з питання державної реєстрації шлюбу неповнолітнього сина

Консультування з питання державної реєстрації шлюбу неповнолітнього сина

11 квітня 2018 року до Краснокутського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області (надалі – Краснокутський відділ) звернулась громадянка з питання державної реєстрації шлюбу свого неповнолітнього сина. Начальником Краснокутського відділу Максименко В.В. було роз’яснено, що право на створення сім’ї має особа, яка досягла шлюбного віку. Сімейним кодексом України встановлено шлюбний вік для чоловіків та жінок у вісімнадцять років.

 

Право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку.

За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. Заява про надання права на шлюб не може подаватися представником такої особи (навіть законним представником, тобто батьками чи особами, які їх замінюють).  Суд має задовольнити заяву, якщо укладення шлюбу відповідатиме інтересам неповнолітньої особи, яка бажає його укласти. Для того, щоб дійти до висновку про те, що ранній шлюб відповідатиме інтересам дитини, суд має отримати  відповідні докази. Судова практика свідчить, що найчастіше такими доказами виступають: фактичне створення сім’ї, народження в такій сім’ї  дитини, вагітність неповнолітньої жінки. Справу розглядає суд за місцем проживання заявника. 

Рішенням суду неповнолітній особі надається право на укладення шлюбу не загалом, а саме з конкретною особою, яка чітко зазначається у рішенні суду.  Це означає, що одержавши право на шлюб з певною особою,  не можна зареєструвати шлюб з іншою. Якщо обидві особи, які мають намір укласти шлюб є неповнолітніми, то в такому випадку кожному із них необхідно подати до суду  окрему заяву про надання права на шлюб.

В рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»  під час консультування  громадянці надані інформаційні буклети щодо роз’яснення прав громадян, порядку їх реалізації та захисту.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта