Круглий стіл на тему: порядок державної реєстрації народження підкинутої, знайденої дитини»

Круглий стіл на тему: порядок державної реєстрації народження підкинутої, знайденої дитини»

22 травня 2018 року на базі Кегичівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області ( надалі-відділ) проведено «Круглий стіл» спільно з  працівниками: Кегичівського  бюро правової допомоги, служби у справах дітей Кегичівської районної державної адміністрації Харківської області, управління праці та соцзахисту населення Кегичівської райдержадміністрації та представниками Кегичівської селищної ради.  

Під час проведення «Круглого столу»  начальник  відділу Прищепа І.В надала роз’яснення щодо порядку державної реєстрації народження підкинутої, знайденої дитини,а саме: повідомила, що  державна реєстрація народження підкинутої, знайденої дитини проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану за письмовою заявою представника органу опіки та піклування та при наданні рішення органу опіки та піклування про державну реєстрацію народження дитини, а також довідки закладу охорони здоров'я про вік підкинутої, знайденої дитини. У випадку, коли батьки підкинутої, знайденої дитини невідомі, прізвище, ім'я, по батькові такої дитини та відомості про батьків зазначаються на підставі рішення органу опіки та піклування. У графі "Місце народження" актового запису про народження зазначається місце державної реєстрації народження підкинутої, знайденої дитини. У графі "Для відміток" зазначається: "Дитина підкинута (знайдена), батьки невідомі, відомості про них унесені згідно з рішенням органу опіки та піклування (найменування районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради, дата та номер рішення)". У разі коли батьки підкинутої, знайденої дитини відомі, визначення походження дитини від матері та батька здійснюється з дотриманням норм Сімейного кодексу України. У графі "Підстава запису відомостей про батька" вказується одна з підстав: місце та дата державної реєстрації шлюбу, номер актового запису; дата подачі спільної заяви батьків про визнання батьківства та проставляються підписи батьків; заява матері дитини та проставляється її підпис.  У графі "Для відміток" зазначається: "Рішення органу опіки та піклування (найменування районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради, дата та номер рішення)". В графі "Місце народження" зазначається  фактичне місце народження,  або   місце проживання батьків чи одного з них.

Якщо закладом охорони здоров'я встановлено, що вік підкинутої, знайденої дитини становить рік і більше, складений актовий запис про народження включається до книги поновлених актових записів про народження. Після порядкового номера актового запису зазначається: "Державна реєстрація з пропуском строку".

Представнику органу опіки та піклування видаються свідоцтво про народження та витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до статей 126, 133, 135 Сімейного кодексу України.

В ході проведення заходу присутніх було  проінформовано про загальнонаціональний  правоосвітницький проект «Я маю право!».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта