Державна реєстрація розірвання шлюбу на підставі рішення суду до набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану

Державна реєстрація розірвання шлюбу на підставі рішення суду до набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану

23 травня 2018 року головним спеціалістом Сахновщинського районного відділу державної  реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області (надалі – Відділ) Нестеренко О.П. проведено консультування громадянки з питання державної реєстрації розірвання шлюбу на підставі рішення суду, що було винесено судом в 1996 році.

Головний спеціалістом Відділу Нестеренко О.П. надано роз'яснення, що «Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні», затверджених Наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000  № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України (24.12.2010 № 3307/5), передбачено, що розірвання шлюбу, здійснене судом до набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» (27.07.2010), підлягає державній реєстрації в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

         Державна реєстрація розірвання шлюбу на підставі рішення суду, постановленого до набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», проводиться за письмовою заявою про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду, яка подається подружжям або одним з них, по пред’явленні копії рішення суду (витягу з рішення суду) про розірвання шлюбу, що набрало законної сили, а також паспорта або паспортного документа, квитанції про сплату встановленої судом суми державного мита. Державна реєстрація розірвання шлюбу на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, може проводитись незалежно від строку, що минув після його постановлення.

         Якщо розірвання шлюбу реєструється одним із подружжя, то при складанні актового запису до нього вносяться всі необхідні відомості щодо цієї особи. Щодо другого з подружжя зазначаються лише прізвище до розірвання шлюбу, власне ім'я, по батькові і сума державного мита, яку він має сплатити відповідно до рішення суду.

        У цьому разі в свідоцтві про розірвання шлюбу зазначається прізвище, присвоєне після розірвання шлюбу, лише тому з подружжя, який зареєстрував розірвання шлюбу.

            В ході консультації громадянку було  проінформовано про загальнонаціональний  правоосвітницький проект «Я маю право!» Було роз'яснено права громадян, гарантовані Конституцією України та законами у різних сферах життя.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта