Інформування громадян щодо функціонування онлайн-сервісу Міністерства юстиції України Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

Інформування громадян щодо функціонування онлайн-сервісу Міністерства юстиції України Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

7 червня 2018 року головним спеціалістом Холодногірського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області (далі — Відділ) Харіною О.І. та спеціалістом Відділу Жовновською О.А. проведено інформування відвідувачів Відділу щодо функціонування онлайн-сервісу Міністерства юстиції України Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Громадян було проінформовано, що Міністерством юстиції України з метою оптимізації процесу надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та створення сприятливих умов для їх отримання запроваджено та реалізовано пілотний проект щодо подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет (веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»).

Також було роз’яснено що через веб-портал можливо подати заяви: про державну реєстрацію шлюбу; про державну реєстрацію зміни імені; про державну реєстрацію розірвання шлюбу; заяви про видачу повторних свідотв про державну реєстрацію актів цивільного стану та інші, крім того за допомогою даного електронного сервісу можливо отримати кваліфіковану консультацію від працівників органів державної реєстрації актів цивільного стану, а також записатись на прийом.

Щоб скористатись бажаною послугою на веб порталі необхідно перейти за посиланням dracs.minjust.gov.ua., зареєструватись на порталі обравши логін, вказавши email та ПІБ. Після реєстрації громадянину необіхдно обрати бажану послугу передбачену веб-порталом та скористатись нею.

Також було повідомлено про можливість здійснювати оплату за надання адміністративних послуг з використанням платіжних систем у режимі он-лайн без подання до відділу державної реєстрації актів цивільного стану документів про внесення плати.

Крім того відвідувачів Відділу було проінформовано про дію загальнонаціонального просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО», який запроваджено з метою формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту, полегшення доступу до правосуддя, боротьби з корупцією та захисту прав власників.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта