Консультування з питання державної реєстрації шлюбу

Консультування з питання державної реєстрації шлюбу

7 червня 2018 року на базі Борівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області (надалі - Відділ) проведено консультування громадян з питання подачі заяви про державну реєстрацію шлюбу зі скороченням місячного терміну.

Начальником Відділу Гряник О.А. було роз’яснено, що для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява до  органу державної реєстрації актів цивільного стану за  їх вибором. Державна реєстрація шлюбу проводиться після закінчення одного місяця з дня  подання нареченими заяви про державну реєстрацію шлюбу.

За наявності поважної причини (наприклад, вагітність нареченої, або народження нею дитини), тощо і з дозволу керівника органу державної реєстрації актів цивільного стану державна реєстрація шлюбу проводиться до закінчення зазначеного строку.

Орган державної реєстрації актів цивільного стану, що прийняв  заяву про реєстрацію шлюбу, зобов’язаний ознайомити наречених з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов’язками як майбутніх подружжя і батьків, обов’язком повідомити один одному про стан свого здоров’я, попередити наречених про відповідальність за приховання відомостей про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу.

Якщо  наречені  не  з’явилися  для  проведення   державної реєстрації шлюбу і не повідомили про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.

Якщо наречені не можуть з’явитися з поважної причини для проведення  державної реєстрації шлюбу у встановлений день,  строк такої реєстрації переноситься за  їх  письмовою заявою  на інший день. У такому разі  строк перенесення реєстрації шлюбу не може перевищувати одного року від дня подання відповідної заяви.

Державна реєстрація шлюбу проводиться у  присутності нареченої та нареченного.

Також, громадянам було доведено інформацію про правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», здійснено поширення інформаційних буклетів з зазначених питань.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта