Пілотні проекти Міністерства юстиції України щодо реєстрації народження та місця проживання новонародженої дитини безпосередньо у закладі охорони здоров’я

Пілотні проекти Міністерства юстиції України щодо реєстрації народження та місця проживання новонародженої дитини безпосередньо у закладі охорони здоров’я

7 червня 2018 року в приміщенні ДНЗ «Теремок» смт. Бллизнюки начальником Близнюківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану (надалі – Відділ) Закорко Я.В. була прочитана лекція для працівників закладу на тему: «Пілотні проекти Міністерства юстиції України щодо реєстрації народження та місця проживання новонародженої дитини безпосередньо у закладі охорони здоров’я».

Начальником Відділу Закорко Я.В. було роз’яснено, що працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану приймаються документи необхідні для проведення державної реєстрації народження дитини та видачі свідоцтв про народження безпосередньо у пологовому відділенні.

Суть заходу полягає у можливості отримання свідоцтва про народження дитини, ще до виписки з пологового будинку. Це є можливим завдяки роботі у пологовому будинку співробітника відділу державної реєстрації актів цивільного стану у режимі фронт-офісу, який здійснює прийом документів та видачу свідоцтв.

Одночасно повідомлено, що батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.

За бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання дитини можуть бути подані органам державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини. Для цього необхідно заповнити письмову заяву, подати свідоцтво про народження дитини, квитанцію про сплату адміністративного збору.

Органи державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, направляють зазначені документи органам реєстрації для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Одночасно слухачів було проінформовано про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!»

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта