Консультування громадян з питання державної реєстрації шлюбу

Консультування громадян з питання державної реєстрації шлюбу

12 червня 2018 року начальником Шевченківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області Стеганцовою І.М. було надано консультацію щодо порядку державної реєстрації шлюбу.

Громадянам роз’яснено, що заява про державну реєстрацію шлюбу  подається чоловіком та жінкою до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором незалежно від місця реєстрації за умови пред’явлення паспортів або паспортних документів.

 

Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про державну реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, справжність підпису(ів) на якій засвідчено нотаріально, можуть подати їх представники. Повноваження представника мають ґрунтуватися на нотаріально посвідченій довіреності.

У разі перебування  у попередньому шлюбі громадяни повинні пред’явити документ про розірвання шлюбу, а саме: свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу або визнання його недійсним чи свідоцтво про смерть другого з подружжя.

Також зазначено, що державна реєстрація шлюбу проводиться після закінчення місячного терміну  з дня подання  відповідної заяви. Скорочення місячного терміну можливе  з дозволу керівника органу державної реєстрації актів цивільного стану у разі наявності  поважної причини (наприклад, вагітність нареченої, або народження нею дитини), тощо.  

Підчас консультування громадяни проінформовані про загальнонаціональний правоосвітницький проект «Я маю право!».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта