Керівництво управління  
  Структурні підрозділи  
  Розклад роботи  
  Загальні правила роботи  
  Місія, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності Головного управління юстиції  
  Основні функції структурних підрозділів  
  Організаційна структура Головного територіального управління юстиції  
  Правові засади  
  Прийом громадян  
  Гаряча лінія  
  Плани роботи та звіти про їх виконання  
  Пріоритети роботи  
  Доступ до публічної інформації  
  Перелік та умови отримання послуг, що надаються управлінням, форми і зразки документів, правила їх заповнення  
  Звернення громадян  
  Безоплатна правова допомога  
  Управління персоналу  
  Cтажування громадян з числа молоді  
  Державні закупівлі  
  Лінія довіри  
  Фінансові ресурси  
  Основні засади очищення влади  
  Новая страница  


 

 

 


Консультування з питання державної реєстрації народження дитини

Консультування з питання державної реєстрації народження дитини

20 червня 2018 року головним спеціалістом Куп’янського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального  управління  юстиції  у  Харківській області (надалі – Відділ) Данич І.М. надано консультацію представниці ромської національної меншини щодо порядку державної реєстрації народження дитини.

 

Головним спеціалістом Відділу Данич І.М. було роз’яснено, що державна реєстрація народження дитини має проводитися батьками у строк не пізніше одного місяця з дня її народження, а у разі народження дитини мертвою - не пізніше трьох днів.

Відповідно до ст. 144 Сімейного кодексу України, батьки які не зареєстрували народження дитини вчасно несуть відповідальність згідно законодавства. В статті 2121 Кодексу про адміністративні правопорушення зазначено: «Несвоєчасна без поважної причини реєстрація батьками народження дитини в державних органах реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Якщо батьки мають спільне прізвище, то це прізвище присвоюється і дітям. При різних прізвищах за письмовою згодою батьків дитині присвоюється прізвище батька чи матері або подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ.

Власне ім'я дитини визначається за згодою батьків. При державній реєстрації народження дитині може бути присвоєно не більше двох власних імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько.

По батькові дитині присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне власне ім'я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них на вибір батьків. На прохання батьків по батькові може також утворюватись згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі.

Державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків. У разі смерті батьків або в разі якщо вони з інших причин не можуть зареєструвати народження дитини, державна реєстрація проводиться за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилася дитина чи в якому вона перебуває.

Якщо державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем проживання батьків чи одного з них, то за їх бажанням місцем народження дитини в актовому записі про народження може бути зазначене фактичне місце її народження або місце проживання батьків чи одного з них.

Для державної реєстрації народження дитини громадяни повинні подати наступні документи: медичне свідоцтво про народження дитини, яке є підставою для державної реєстрації народження, на посвідчення особи батьки або один з них подають паспорти та документи, які є підставою для внесення відомостей про батька дитини – це свідоцтво про шлюб, якщо батьки дитини перебувають у шлюбі, спільна заява матері та батька дитини про визнання батьківства або рішення суду, заява матері у випадку, якщо дитина народжена не в шлюбі та немає заяви чоловіка, який визнає себе батьком дитини.

Під час консультування представницю ромської національної меншини було проінформовано про правоосвітницький  проект «Я МАЮ ПРАВО !».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта