Працівники Шевченківського відділу державної виконавчої служби міста Харків долучились до флешмобу Львівських колег

Працівники Шевченківського відділу державної  виконавчої служби міста Харків  долучились до флешмобу Львівських колег

Сьогодні працівники Шевченківського відділу державної
виконавчої служби міста Харків біля визначного архітектурного та культурно-історичного памятника Держпром долучились до флешмобу Львівських колег.

Побудований у 1925-1928 роках, він став одним з перших Радянських хмарочосів. Повністю монолітна будова була цілком інноваційною. Побудована в стилі конструктивізму, будівля Держпрому здимається у вишину аж на 63 метри.

А після 1955 року, коли на даху була встановлена перша телевежа, сукупна висота будівлі збільшилась до 103 метрів.Масштаби цього колосу дійсно змушують затамувати подих!


Тільки уявіть, що загальна площа всіх приміщень перевищує 25 квадратних кілометрів! В період Другої Світової Війни стіни Держпрому залишились непохитними, 
попре нанесені гітлерівськими військами авіа удари, незважаючи на артилерійські атаки та пожежі. Він стояв і продовжував нагадувати про витримку та силу народу, який його побудував. Існує легенда, що в період німецько-фашистської окупації Харкова у приміщеннях Держпрому жили деякі тварини Харківського зоопарку, чиє життя допомогла зберегти ця дивовижна будівля. Цікаво, що завдяки побудові Держпрому було поповнено колекцію 
Харківського природознавчого музею. Під час риття котловану для зведення 6-го під’їзду будівлі ( де, доречі, проходило сьогоднішнє інформування) були знайдені кістки мамонта.


Взагалі, Держпром є своєрідним заповідником, де зберігся не тільки дух минулої епохи, але й унікальні для сьогодення професії. 7 з 12 ліфтів будівлі збереглись без суттєвих змін з 1928 року. І для їх керування досі потрібен ліфтер.


Сьогодні Держпром є одним з 12 офіційних символів міста Харків. То ж наше сьогоднішнє інформування громадян щодо проекту «Я МАЮ ПРАВО», стало нічим іншим, як повноцінним поєднанням історії та сьогодення.
А самі ми раді долучитись до флешмобу Львівських колег, які також вирішили не забувати історію.

 

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта