Керівництво управління  
  Структурні підрозділи  
  Розклад роботи  
  Загальні правила роботи  
  Місія, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності Головного управління юстиції  
  Основні функції структурних підрозділів  
  Організаційна структура Головного територіального управління юстиції  
  Правові засади  
  Прийом громадян  
  Гаряча лінія  
  Плани роботи та звіти про їх виконання  
  Пріоритети роботи  
  Доступ до публічної інформації  
  Перелік та умови отримання послуг, що надаються управлінням, форми і зразки документів, правила їх заповнення  
  Звернення громадян  
  Безоплатна правова допомога  
  Управління персоналу  
  Cтажування громадян з числа молоді  
  Державні закупівлі  
  Лінія довіри  
  Фінансові ресурси  
  Основні засади очищення влади  
  Новая страница  


 

 

 


Лекція в Диканівській виправній колонії № 12 на тему: «Порядок визнання батьківства»

Лекція в Диканівській виправній колонії № 12 на тему: «Порядок визнання батьківства»

21 червня 2018 року спеціалістом відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Слобідському та Основ'янському районах у місті Харкові Головного територіального управління юстиції у Харківській області  Суєтновою С.Ю. в Диканівській виправній колонії № 12 було проведено лекцію на тему: «Порядок визнання батьківства».

Під час лекції присутнім повідомлено, що визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, може відбуватися у добровільному порядку, а саме: за спільною заявою матері та батька дитини (ст. 126 СК України) та  у судовому порядку (ст. 128 СК України).

 

Під час лекції повідомлено, що у разі народження дитини жінкою, яка не перебуває у шлюбі з чоловіком, який є батьком дитини, а останній виявив бажання  визнати своє батьківство відносно даної дитини, мають право подати до органів державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про  визнання батьківства. У цьому випадку  походження дитини проводиться в органах державної реєстрації актів цивільного стану без будь-яких попередніх процедур, зокрема судового розгляду. Спільна заява батьків може бути подана одночасно при здійсненні реєстрації народження дитини або після реєстрації народження, яка була проведена відповідно до вимог ст. 135 СК України. Така заява може бути подана батьками дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану як до, так і після народження дитини. У заяві батьки обов'язково повинні зазначити яке прізвище вони надають дитині. Відповідно до вимог ст.145  СК України  дитині може бути присвоєно одне із прізвищ, які мають батьки, або може бути присвоєне подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ.

Додатково присутніх проінформовано про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», метою якого є підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта