Керівництво управління  
  Структурні підрозділи  
  Розклад роботи  
  Загальні правила роботи  
  Місія, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності Головного управління юстиції  
  Основні функції структурних підрозділів  
  Організаційна структура Головного територіального управління юстиції  
  Правові засади  
  Прийом громадян  
  Гаряча лінія  
  Плани роботи та звіти про їх виконання  
  Пріоритети роботи  
  Доступ до публічної інформації  
  Перелік та умови отримання послуг, що надаються управлінням, форми і зразки документів, правила їх заповнення  
  Звернення громадян  
  Безоплатна правова допомога  
  Управління персоналу  
  Cтажування громадян з числа молоді  
  Державні закупівлі  
  Лінія довіри  
  Фінансові ресурси  
  Основні засади очищення влади  
  Новая страница  


 

 

 


Бесіда на тему: “Правовий статус ромської національної меншини та проведення державної реєстрації народження дитини з пропуском строку»

Бесіда на тему: “Правовий статус ромської національної меншини та проведення державної реєстрації народження дитини з пропуском строку»

22 червня 2018 року головним спеціалістом Вовчанського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області (надалі - відділ) Бабашевою О.Є. у приміщенні відділу, представниці ромської національної меншини, було  вручено витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням  відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України та проведено бесіду,  на тему: «Правовий статус ромської національної меншини. Порядок проведення державної реєстрації народження дитини з пропуском строку».

Під час бесіди громадянці було повідомлено, що правовий статус представників ромської національної меншини визначено у міжнародному та національному законодавстві України. З врахуванням вимог статті 1 Закону України "Про національні меншини в Україні" представникам ромської національної меншини, які є громадянами України, на території України гарантуються рівні політичні, соціальні, економічні та культурні права і свободи, підтримується розвиток національної самосвідомості й самовиявлення. Усі громадяни України користуються захистом держави на рівних підставах. При забезпеченні прав осіб, які належать до національних меншин, держава виходить з того, що вони є невід’ємною частиною загальновизнаних прав людини.

 

 

Громадяни України всіх національностей зобов’язані дотримуватися Конституції та законів України, оберігати її державний суверенітет і територіальну цілісність, поважати мови, культури, традиції, звичаї, релігійну самобутність українського народу та всіх національних меншин.

З метою створення належних умов для захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини, Указом Президента України від 08.04.2013 р. № 201 схвалено Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Основними завданнями з реалізації Стратегії є сприяння правовому соціальному захисту ромів, сприяння їх зайнятості, підвищення освітнього рівня, забезпечення охорони здоров’я ромів, поліпшення житлово-побутових умов ромів, задоволення культурних та інформаційних потреб.

Також громадянці було роз'яснено пункт 24 Глави ІІІ Правил державної реєстрації актів  цивільного стану  в  Україні, а саме: державна реєстрація народження з пропуском строку проводиться відділом ДРАЦС на загальних підставах за заявою будь-кого з осіб визначених статтею 144 Сімейного кодексу України,  згідно якої батьки зобов'язані були невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану, у разі смерті батьків або неможливості для них з інших причин зареєструвати народження дитини,  реєстрація проводиться за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилася дитина або в якому на цей час вона перебуває. 

Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в державних органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 212¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення).  

Державна реєстрація  проводиться за місцем народження дитини, за місцем проживання батьків дитини на момент її народження. Для державної реєстрації подаються один з документів, який є підставою для державної реєстрації  визначених законодавством(п.2 Гл.ІІІ Правил) — у даному випадку медичне свідоцтво про народження (форма №103/о),  видане  закладом охорони здоров'я незалежно від підпорядкування та форми власності, де приймаються пологи; медичне свідоцтво про народження або медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма №103-1/о). 

Одночасно громадянці було доведено до її відома про запровадження загальнонаціонального право​просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО​!”,  метою якого є підвищення юридичної грамотності громадян України та формування нової правової культури в суспільстві. Зазначений проект не лише  інформує громадян про їхні права, а й навчає як ці права захищати, дає чіткі й зрозумілі поради як діяти, коли їх права порушують.            

 

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта