Керівництво управління  
  Структурні підрозділи  
  Розклад роботи  
  Загальні правила роботи  
  Місія, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності Головного управління юстиції  
  Основні функції структурних підрозділів  
  Організаційна структура Головного територіального управління юстиції  
  Правові засади  
  Прийом громадян  
  Гаряча лінія  
  Плани роботи та звіти про їх виконання  
  Пріоритети роботи  
  Доступ до публічної інформації  
  Перелік та умови отримання послуг, що надаються управлінням, форми і зразки документів, правила їх заповнення  
  Звернення громадян  
  Безоплатна правова допомога  
  Управління персоналу  
  Cтажування громадян з числа молоді  
  Державні закупівлі  
  Лінія довіри  
  Фінансові ресурси  
  Основні засади очищення влади  
  Новая страница  


 

 

 


«Правова година» на базі Кегичівської центральної районної бібліотеки

«Правова година» на базі Кегичівської центральної районної бібліотеки

Спеціалістом Кегичівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області (надалі- Відділ) Бречко Ю.О. спільно з представниками відділу Кегичівського бюро правової допомоги, служби у справах дітей Кегичівської райдержадміністрації та відділу державної виконавчої служби прийнято участь у проведенні «Правової години» на базі Кегичівської центральної районної бібліотеки на тему: «Стабільність Конституції- стабільність держави».

Під час проведення заходу спеціалістом Відділу Бречко Ю.О. було наголошено про необхідність виявлення дітей, стосовно яких не проведено державну реєстрацію народження, у тому числі ромської національної меншини, та повідомлено про порядок та строки державної реєстрації народження.

Державній реєстрації народження підлягають усі діти, незважаючи на їх етнічне походження та соціальний статус, у тому числі діти ромської національності

Відповідно до статті 144 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в державному органі реєстрації актів цивільного стану. 

Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Державна реєстрація народження дитини провадиться органом державної реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові і засвідчується свідоцтвом про народження. Законодавство дозволяє зареєструвати дитину як за місцем проживання її батьків (одного з батьків) так і за місцем її народження. Одночасно з заявою про державну реєстрацію народження подаються:

  • паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);

  • паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника, у разі, якщо державна реєстрація народження провадиться не батьками, а іншою особою;

  • документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява матері та батька дитини).

Підставами для державної реєстрації народження є: медичне свідоцтво про народження форми № 103/о, що видається закладами охорони здоров’я, де приймаються пологи; медичне свідоцтво про народження або медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу форми 103-1/о4 -  у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я; медичне свідоцтво про народження, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу – у разі реєстрації народження дитини, яка досягла одного року і більше; акт, складений відповідними посадовими особами (капітаном судна, командиром, начальником потягу тощо) за участю двох свідків і лікаря або фельдшера, у випадку народження дитини на морському, річковому, повітряному судні, у потязі або в іншому транспортному засобі; лікарське свідоцтво про перинатальну смерть форми № 106-2/0 - у разі мертвонародження. 

Отже, державній реєстрації народження підлягають усі діти, незважаючи на їх етнічне походження та соціальний статус, у тому числі діти ромської національності.

Під час проведення заходу присутніх було проінформовано про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право!».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта