Керівництво управління  
  Структурні підрозділи  
  Розклад роботи  
  Загальні правила роботи  
  Місія, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності Головного управління юстиції  
  Основні функції структурних підрозділів  
  Організаційна структура Головного територіального управління юстиції  
  Правові засади  
  Прийом громадян  
  Гаряча лінія  
  Плани роботи та звіти про їх виконання  
  Пріоритети роботи  
  Доступ до публічної інформації  
  Перелік та умови отримання послуг, що надаються управлінням, форми і зразки документів, правила їх заповнення  
  Звернення громадян  
  Безоплатна правова допомога  
  Управління персоналу  
  Cтажування громадян з числа молоді  
  Державні закупівлі  
  Лінія довіри  
  Фінансові ресурси  
  Основні засади очищення влади  
  Новая страница  


 

 

 


Лекція для представників ромської національної меншини на тему: «Особливості укладання державної реєстрації шлюбу неповнолітніми»

Лекція для представників ромської національної меншини на тему: «Особливості укладання державної реєстрації шлюбу неповнолітніми»

Спеціалістом Новобаварського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області Торяник О.С. було проведено лекцію для представників ромської національної меншини на тему: «Особливості укладання державної реєстрації шлюбу неповнолітніми».

Представниками ромської національної меншини було роз’яснено, що взаємна згода на вступ до шлюбу передбачає вільне волевиявлення жінки і чоловіка на реєстрацію шлюбу, тобто відсутність при цьому будь-якого насильства фізичного або психологічного, погрози з боку батьків, родичів та інших осіб.

Ще однією умовою вступу до шлюбу в Україні є досягнення певного шлюбного віку, а саме 18 років.

Однак, ст. 23 Сімейного кодексу України говорить про те, що за заявою особи, яка досягла 16 років, суд може надати право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. Законодавство не містить чіткого переліку підстав для укладення шлюбу між неповнолітніми, але, як правило, такими є: вагітність неповнолітньої, народження дитини, фактичне спільне проживання молодої пари, яка не досягла шлюбного віку.

Суд задовольнить заяву на пониження шлюбного віку, якщо укладення шлюбу відповідатиме інтересам неповнолітньої особи, яка бажає його укласти. Для того, щоб дійти до висновку про те, що ранній шлюб відповідатиме інтересам дитини, суд має отримати відповідні докази.

Для отримання рішення суду про пониження шлюбного віку громадянам необхідно звернутися до суду за місцем проживання заявника.

Під час лекції представникам ромської національної меншини також було роз’яснено, що при подачі заяви особами, яким не виповнилось 18 років, повинні бути пред'явлені документи, що посвідчують осіб, які бажають зареєструвати шлюб: паспорт та рішення суду,яке регламентує право на шлюб тільки з певною людиною виходячи з обставин, наданих сторонами.

Під час лекції представникам ромської національної меншини також було проінформовано про Всеукраїнський правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», стратегічним завданням якого є підвищення рівня знання громадян щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості  та спроможності громадян захищати свої права.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта