Керівництво управління  
  Структурні підрозділи  
  Розклад роботи  
  Загальні правила роботи  
  Місія, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності Головного управління юстиції  
  Основні функції структурних підрозділів  
  Організаційна структура Головного територіального управління юстиції  
  Правові засади  
  Прийом громадян  
  Гаряча лінія  
  Плани роботи та звіти про їх виконання  
  Пріоритети роботи  
  Доступ до публічної інформації  
  Перелік та умови отримання послуг, що надаються управлінням, форми і зразки документів, правила їх заповнення  
  Звернення громадян  
  Безоплатна правова допомога  
  Управління персоналу  
  Cтажування громадян з числа молоді  
  Державні закупівлі  
  Лінія довіри  
  Фінансові ресурси  
  Основні засади очищення влади  
  Новая страница  


 

 

 


НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА

НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА

04 липня 2018 року набрав чинності спільний наказ Міністерства юстиції України і Міністерства внутрішніх справ України  від 14.06.2018 № 1843/5/507 «Про інформаційну взаємодію Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14.06.2018 за № 718/32170 (опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 03.07.2018 № 50).

          Цим наказом  затверджено Порядок, яким визначено процедуру інформаційної взаємодії Державного реєстру актів цивільного стану громадян (далі - Реєстр) та Єдиного державного демографічного реєстру шляхом доступу до відомостей Реєстру та Єдиного державного демографічного реєстру про народження особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть, у тому числі з метою ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну, визнання недійсними та знищення передбачених Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" документів. Для захисту персональних даних фізичної особи, які передаються та приймаються в порядку інформаційної взаємодії, впроваджуються організаційно-технічні заходи, що забезпечують захист конфіденційної інформації. Також визначено порядок   здійснення одноразової передачі Державній міграційній службі України відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, актуальних на момент передачі  про смерть, державна реєстрація якої здійснювалась з 24 серпня 91 року до набрання чинності цим наказом.

 

            01 липня 2018 року набрала чинності  постанова Національного банку України (далі - Постанова НБУ) від 15.03.2018 № 25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів»(опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» № 37).

постановою НБУ затверджено правило заокруглення сум у чеку. Зокрема  постанова НБУ передбачає припинення додаткового випуску у готівковий обіг монет номіналом 1,2,5 і 25 копійок. Підприємства торгівлі та сфери послуг проводитимуть заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою та загальних сум розрахунків в акті про видачу чи іншому  документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару.  Заокруглення не здійснюватиметься під час безготівкових розрахунків. Підприємства торгівлі та сфери послуг, що застосовують реєстратори розрахункових операцій, під час проведення готівкових розрахунків мають зазначати в чеках загальні суми до заокруглення і після заокруглення. Заокруглення не є знижкою або надбавкою, рекламою або стимулюванням продажу робіт (товарів,послуг) у значенні цих термінів, визначених законодавством України.

 

            26 червня 2018 року  набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 02.05.2018 № 440 «Про затвердження Положення про електронний підручник», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.05.2018 за № 624/32073 (опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 26.06.2018 №49)

Цей Порядок визначає поняття електронного підручника (далі-е-підручник), а також  систему завдань, яка має забезпечувати диференційований та компетентнісний підходи до навчання, індивідуалізацію освітнього процесу, в тому числі містити завдання для самооцінювання, групової роботи, відкриті запитання, дослідницькі, пізнавальні, творчі завдання, завдання для самостійної роботи тощо.  Функціональність е-підручника полягає в тому, що  забезпечує можливість роботи на трьох чи більше операційних системах, не менше двох з яких - для мобільних пристроїв. Е-підручник має передбачати розмежування доступу до його функціональних можливостей залежно від категорій учасників освітнього процесу.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта