Керівництво управління  
  Структурні підрозділи  
  Розклад роботи  
  Загальні правила роботи  
  Місія, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності Головного управління юстиції  
  Основні функції структурних підрозділів  
  Організаційна структура Головного територіального управління юстиції  
  Правові засади  
  Прийом громадян  
  Гаряча лінія  
  Плани роботи та звіти про їх виконання  
  Пріоритети роботи  
  Доступ до публічної інформації  
  Перелік та умови отримання послуг, що надаються управлінням, форми і зразки документів, правила їх заповнення  
  Звернення громадян  
  Безоплатна правова допомога  
  Управління персоналу  
  Cтажування громадян з числа молоді  
  Державні закупівлі  
  Лінія довіри  
  Фінансові ресурси  
  Основні засади очищення влади  
  Новая страница  


 

 

 


Бесіда на тему: «Надання правової допомоги по витребуванню документів про реєстрацію актів цивільного стану з іноземних держав»

Бесіда на тему: «Надання правової допомоги по витребуванню документів про реєстрацію актів цивільного стану  з іноземних держав»

12 липня 2018 року начальником Сахновщинського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області Пожаровою Н.В. проведено правову бесіду з працівниками «Сахновщинське бюро правової допомоги» Первомайського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги Харківської області та представниками сільських рад на тему: «Надання правової допомоги по витребуванню документів про реєстрацію актів цивільного стану  з іноземних держав».

Присутнім доведено до відома, що на сьогоднішній день досить актуальним є питання надання громадянам правової  допомоги  стосовно витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, здійснених компетентними органами іноземних держав.

Відповідно до ст. 59 Конституції України кожен громадянин має право на  правову допомогу. Це стосується і отримання повторних документів з інших держав. Ця допомога надається відділами державної реєстрації актів цивільного стану (далі – відділ ДРАЦС) на підставі двосторонніх та багатосторонніх договорів, укладених Україною з іншими державами.

Порядок надання правової допомоги щодо витребування документів про реєстрацію актів цивільного стану, зокрема, між державами-членами СНД, врегульовано Конвенцією про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, підписаною 22.01.1993 року (далі-Конвенція) в редакції Протоколу до неї 1997 року, наказом Міністерства юстиції України від 02.08.2007 № 597/5. Правилами зазначеної Конвенції визначаються також форма та зміст клопотання про надання правової допомоги, мова, яка використовується при її наданні, порядок витребування і вручення документів про реєстрацію актів цивільного стану.

Отже, якщо необхідно витребувати документи про державну реєстрацію актів цивільного стану з-за кордону, громадянам необхідно в першу чергу особисто письмово звернутися за правовою допомогою у вирішенні цього питання до відділу ДРАЦС за місцем свого проживання, маючи при собі паспорт або паспортний документ. Працівниками відділу буде надана допомога у складанні письмової анкети від імені заявника на адресу компетентного органу іноземної держави (анкета обов’язково має бути підписана заявником), до заяви буде підготовлено офіційне прохання відділу про надання правової допомоги на адресу компетентного органу іноземної держави із дотриманням вимог щодо мови його складання та реквізитів, які передбачені відповідним міжнародним договором або Конвенцією. Зазначені документи направляються для виконання до компетентного органу іноземної держави за посередництвом Головного територіального управління юстиції.

Після виконання прохання запитуваний орган іноземної держави пересилає документ запитуючому відділу ДРАЦС України, тому заявник отримує необхідні документи у відділі ДРАЦС, до якого він звертався за правовою допомогою. При виконанні клопотання про надання правової допомоги запитуваний орган застосовує законодавство своєї країни, і, коли прохання не може бути виконане, він повертає його, повідомляючи про причину невиконання.

Присутніх також було проінформовано про загальнонаціональний правопросвітницький проект  «Я МАЮ ПРАВО!».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта