Керівництво управління  
  Структурні підрозділи  
  Розклад роботи  
  Загальні правила роботи  
  Місія, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності Головного управління юстиції  
  Основні функції структурних підрозділів  
  Організаційна структура Головного територіального управління юстиції  
  Правові засади  
  Прийом громадян  
  Гаряча лінія  
  Плани роботи та звіти про їх виконання  
  Пріоритети роботи  
  Доступ до публічної інформації  
  Перелік та умови отримання послуг, що надаються управлінням, форми і зразки документів, правила їх заповнення  
  Звернення громадян  
  Безоплатна правова допомога  
  Управління персоналу  
  Cтажування громадян з числа молоді  
  Державні закупівлі  
  Лінія довіри  
  Фінансові ресурси  
  Основні засади очищення влади  
  Новая страница  


 

 

 


Державна реєстрація шлюбу

Державна реєстрація шлюбу

24 липня 2018 року головним спеціалістом Первомайського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області Магась О.В. було надано консультацію громадянам, які звернулися з питання держаної реєстрації шлюбу за скороченою процедурою.

Згідно законодавства, кожна особа, яка досягла 18 років та на момент подачі документів офіційно не перебуває у зареєстрованому шлюбі має можливість створити сім’ю.

           

 

Державна реєстрація шлюбу здійснюється органами державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця реєстрації закоханих, тобто документи можна подати до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану в будь-якому населеному пункті України. Для цього потрібно подати заяву встановленої форми.

            Якщо шлюб реєструється вперше між громадянами України, то достатньо мати з собою лише паспорти. У разі, коли один або обидва закоханих є громадянами іншої країни, то окрім паспорта необхідно подати його переклад на українську мову, засвідчений належним чином, та документи, які підтверджують легальність перебування в Україні.

            Якщо заявники або один з них раніше перебували в шлюбі, необхідно надати документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання його недійсним. Це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу чи про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб.

            Іноземці так само мають надати документи, які підтверджують припинення шлюбу. Відповідно до діючих міжнародних норм ці документи  мають бути належним чином засвідчені. Це може бути  консульська легалізація або апостиль. Жодного посвідчення не вимагають документи країн, з якими Україна має міжнародну двосторонню угоду.

            Згідно чинного законодавства, після подачі заяви про державну реєстрацію шлюбу, майбутньому подружжю надається місячний строк на те, щоб подумати над своїм бажанням стати єдиною сім’єю.

            За наявності поважної причини і з дозволу керівника органу державної реєстрації актів цивільного стану, державна реєстрація шлюбу проводиться до закінчення зазначеного строку.

            У разі вагітності нареченої, народження нею дитини та, якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, державна реєстрація шлюбу проводиться в день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.

            Державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченої та нареченого з пред’явленням паспортів або паспортних документів іноземця. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта