Керівництво управління  
  Структурні підрозділи  
  Розклад роботи  
  Загальні правила роботи  
  Місія, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності Головного управління юстиції  
  Основні функції структурних підрозділів  
  Організаційна структура Головного територіального управління юстиції  
  Правові засади  
  Прийом громадян  
  Гаряча лінія  
  Плани роботи та звіти про їх виконання  
  Пріоритети роботи  
  Доступ до публічної інформації  
  Перелік та умови отримання послуг, що надаються управлінням, форми і зразки документів, правила їх заповнення  
  Звернення громадян  
  Безоплатна правова допомога  
  Управління персоналу  
  Cтажування громадян з числа молоді  
  Державні закупівлі  
  Лінія довіри  
  Фінансові ресурси  
  Основні засади очищення влади  
  Новая страница  


 

 

 


Консультування з питання видачі повторного свідоцтва про смерть відносно тітки

 Консультування з питання видачі повторного свідоцтва про смерть відносно тітки

Спеціалістом Сахновщинського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області  (надалі -  Відділ) Вакуленко Н.В.  було надано консультацію громадянину, який звернувся з питання отримання повторного свідоцтва про смерть тітки.  Спеціаліст  відділу Вакуленко Н. В. надала роз'яснення  про  Порядок отримання повторного свідоцтво про смерть.

Відповідно пункту 2 статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»  від 1 липня 2010 року № 2398-VI та  абзацу 4 пункту 4 Глави ІV  «Правил державної реєстрації актів цивільного стану  в Україні», затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000  № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України  24.12.2010 № 3307/5), свідоцтво про смерть повторно видається другому з подружжя, а також дітям, у тому числі й усиновленим, та їх законним представникам, близьким родичам померлого (братам і сестрам, онукам, діду і бабі як з боку батька, так і з боку матері), особі, яка є спадкоємцем за законом або заповітом, представникові органу опіки та піклування у разі виконання ним повноважень з опіки та піклування стосовно осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва.

 Спеціаліст Відділу роз'яснила громадянину, що за умови документального підтвердження ним родинних стосунків  або  права на спадкування від особи, стосовно якої  витребовується документ, йому буде видано відповідний  витяг з державного реєстру актів цивільного стану громадян. Так як, відповідно  до абзаців 1, 2  пункту 14  «Порядку ведення  Державного реєстру актів цивільного стану громадян», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2007 р. N 1064, витяг з Реєстру про державну реєстрацію смерті видається другому з подружжя,  а також батькам, дітям, братам, сестрам, онукам,  дідові,  бабі  та  іншим  родичам померлої особи за умови пред'явлення ними паспорта або паспортного документа і документів, що  підтверджують  родинні  чи  сімейні  стосунки;  спадкоємцям померлої  особи,  якщо  родинні  стосунки  та/або право  на  спадкування  підтверджуються  документально,  за  умови пред'явлення паспорта або паспортного документа.  

В ході консультування громадянина було проінформовано про загальнонаціональний  правоосвітницький проект  «Я маю право!» Було роз'яснено права громадян, гарантовані Конституцією України та законами у різних сферах життя.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта