Керівництво управління  
  Структурні підрозділи  
  Розклад роботи  
  Загальні правила роботи  
  Місія, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності Головного управління юстиції  
  Основні функції структурних підрозділів  
  Організаційна структура Головного територіального управління юстиції  
  Правові засади  
  Прийом громадян  
  Гаряча лінія  
  Плани роботи та звіти про їх виконання  
  Пріоритети роботи  
  Доступ до публічної інформації  
  Перелік та умови отримання послуг, що надаються управлінням, форми і зразки документів, правила їх заповнення  
  Звернення громадян  
  Безоплатна правова допомога  
  Управління персоналу  
  Cтажування громадян з числа молоді  
  Державні закупівлі  
  Лінія довіри  
  Фінансові ресурси  
  Основні засади очищення влади  
  Новая страница  


 

 

 


Консультування щодо порядку державної реєстрації смерті на підставі рішення суду про встановлення факту смерті особи, померлої на тимчасово окупованій території України

 Консультування щодо порядку державної реєстрації смерті на підставі рішення суду про встановлення факту смерті особи, померлої на тимчасово окупованій території України

Головним спеціалістом Первомайського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Бабич  Н.О.  надано консультацію громадянці, яка звернулися з питання держаної реєстрації смерті на підставі рішення суду про встановлення факту смерті особи, яка померла на тимчасово окупованій території України».

Так, відповідно до статті 1 Закону України “Про забезпечення прав та свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, тимчасово окупована територія України є невід'ємною частиною України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Відповідно до статті 17 Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”, державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі: 1) документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров'я або судово-медичною установою; 2) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.

                Відповідно до статті 317 Цивільно процесуального кодексу України (надалі — ЦПК), суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом  державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.

                Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви.        

                Згідно статті 317 ЦПК України, заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду.

                У разі задоволення заяви, копія судового рішення видається учасникам справи, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації смерті особи.

                Для отримання свідоцтва про смерть заявник подає до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта