Консультування представниці ромської національної меншини з питання державної реєстрації народження дитини, батьки якої неповнолітні

Консультування представниці ромської національної меншини з питання  державної реєстрації народження дитини, батьки якої неповнолітні

31 серпня 2018 року головним спеціалістом Куп’янського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області Друшляк О.В. було надано консультацію представниці ромської національної меншини щодо державної реєстрації народження дитини, батьки якої неповнолітні.

Відповідно до статті 144 Сімейного кодексу України народження реєструється в державному органі реєстрації актів цивільного стану невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини. Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо батьки чи один із них не досягли 18-річного віку, то народження дитини реєструється на загальних підставах.

Представниці ромської національної меншини, було роз’яснено, якщо мати дитини не перебуває у шлюбі та не має паспорту, то для державної реєстрації народження необхідно мати при собі: паспорт заявника, медичне свідоцтво про народження (форма N 103/о). Якщо документ, що посвідчує особу матері, з поважних причин не може бути пред'явлений, то відділ не вправі відмовити в державній реєстрації народження дитини. Дані про громадянство в актовому записі про народження та свідоцтві не заповнюються. Надалі ці дані можуть бути доповнені відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.

Відомості про матір записуються на підставі медичного свідоцтва про народження, прізвище дитини і прізвище батька - за прізвищем матері, а власне ім'я і по батькові дитини та батька - за вказівкою заявника.

Також представницю ромської національної меншини було проінформовано про Всеукраїнський правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», стратегічним завданням якого є підвищення рівня знання громадян щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості та спроможності громадян захищати свої права.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта