Інформаційна кампанія #СтопБулінг загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Інформаційна кампанія #СтопБулінг загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

13 вересня 2018 року в рамках Тижня протидії булінгу, який проводиться за ініціативою Міністерства юстиції України протягом 10-14 вересня 2018 року, начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Харківській області Меланія Хуторянська спільно з начальником відділу представництва Першого Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвокатом Іриною Окарою провели у Харківському приватному навчально-виховному комплексі «Ліцей Професіонал» уроки «Стоп булінг» для учнів 8-9-х класів.

Учням було роз’яснено, що булінг – це форма насильства у вигляді цькування, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи. Булінг виражається у різних формах: фізичний, економічний, психологічний, кібербулінг тощо.

В ході уроків дітям повідомлено, як уникнути булінгу, що робити дитині, якщо вона стала свідком або жертвою. На прикладах з життя учні впевнилися, що формула «stop-talk-walk» дійно може допомогти попередити та зупинити агресію. Одночасно діти були проінформовані про те, куди необхідно звертатися за безоплатною психологічною та юридичною допомогою, якщо відносно них або їх знайомих однолітків здійснюється булінг або інші види насильства.

За інформацією Міністерства юстиції України наша держава входить в 10-ку європейських країн за рівнем поширеності булінгу серед 11-15 річних школярів. Тому справедливо, що цій проблемі в державі приділяється значна увага. На даний час, вживаються заходи щодо закріплення на законодавчому рівні поняття булінгу, зокрема, передбачається ввести відповідальність за приховування випадків булінгу.

Заняття принесли учням позитивні емоції, діти отримали багато нової та корисної інформації, а також буклети та інформаційне видання «Юстиція відкрита для людей» за темою уроку «Стоп булінг».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта