НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА

НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА

27 вересня 2018 року набрав чинності Закон України від 21.12.2017 № 2262-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» (опубліковано в газеті “Голос України  від 31.03.2018 № 61; в бюлетені “Офіційний вісник України” від 10.04.2018 № 28; в бюлетені “Відомості  Верховної Ради України від 13.04.2018 № 15; в газеті “Урядовий кур'єр  від 18.04.2018 № 74).

Закон передбачає створення механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом запровадження фото-, відеофіксації правопорушень.

Також передбачено поширення механізму притягнення до адміністративної відповідальності особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, за окремі правопорушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, за випадки порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів,зокрема, несплату вартості послуг з паркуванні або паркування на місцях для інвалідів особами, що не мають такого права.

Цим Законом вносяться зміни та доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України "Про дорожній рух", Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про страхування".

Закон також передбачає обов'язкове залишення копії постанови або повідомлення про рішення про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, на лобовому склі транспортного засобу.

Органам місцевого самоврядування рекомендовано впроваджувати автоматизовану систему контролю оплати паркування та вжити заходів щодо збільшення чисельності посадових осіб місцевого самоврядування для прийняття на службу в органи місцевого самоврядування інспекторів з паркування.

Повноваження щодо розгляду справ  про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу надано інспекторам з паркування.

В іншій редакції викладається ряд статей Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, зазначений Кодекс доповнено статтями  такого змісту:

Стаття 127-2. Порушення порядку тимчасового затримання транспортних засобів та їх зберігання, порушення законодавства у сфері оплати послуг з паркування транспортних засобів;

Стаття 265-4. Тимчасове затримання транспортних засобів інспекторами з паркування.

Удосконалено розміри штрафів за порушення правил паркування, а також передбачено надання 50% знижки в оплаті штрафів за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, у разі сплати штрафу протягом 10 банківських днів тощо.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта