Урок на тему «Зупинимо булінг разом!»

Урок на тему «Зупинимо булінг разом!»

23 жовтня 2018 року в.о. начальника Сахновщинського  районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Нестеренко О.П. спільно з працівниками Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Кегичівському та Сахновщинському районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області, завідувачем Сахновщинської державної нотаріальної  контори Харківської області Серьогіною О.М.  для учнів 7-9 класів КЗ «Сахновщинський навчально-реабілітаційний центр» Харківської області проведено урок на тему: «Зупинимо булінг разом!».  

В ході проведення уроку учням було роз'яснено, що  булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей  стосовно іншої дитини, що супроводжується фізичним і психологічним  тиском.  Слово « булінг»  прийшло до нас із англомовних країн, де словом «bully» називають хулігана, забіяку, задираку, тобто людину, яка поводиться недобре, ображає інших та пакостить. 

Багато хто не надає булінгу значення. Але насправді це не просто пустощі або грубість, а особлива форма взаємин, яка з  часом переростає в насильство. А фізичне насильство є злочином, за вчинення якого наступає кримінальна відповідальність.

Але самим покаранням за фізичне насильство неможливо охопити усю шкоду від булінгу. Наразі неможливо покарати дітей, які ігнорують, бойкотують чи цькують їхнього однокласника. Але словесне цькування також спричиняє  небезпечні наслідки – низька самооцінка, самотність, депресія і навіть спроби вчинити самогубство.

В ході уроку з дітьми було  проведено вправу «Розстановка сил» , гру  «Це - булінг?», опрацьовано та застосовано формулу «stop-talk-walk», за допомогою яких учні визначали  - це булінг, чи не булінг, як себе поводити з кривдником.

Учням було роз’яснено про правові наслідки булінгу, відповідальність за булінг.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта