Лекція на тему: «Своєчасна реєстрація народження дитини та обговорення актуальних питань щодо виявлення дітей, стосовно яких не проведено державну реєстрацію народження»

Лекція на тему: «Своєчасна реєстрація народження дитини та обговорення актуальних питань щодо виявлення дітей, стосовно яких не проведено державну реєстрацію народження»

Головним спеціалістом Холодногірського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Харіною О.І. для працівників комунального закладу “Дошкільний навчальний заклад (ясла — садок) № 156 комбінованого типу Харківської міської ради” проведено лекцію на тему: “Своєчасна реєстрація народження дитини та обговорення актуальних питань щодо виявлення дітей, стосовно яких не проведено державну реєстрацію народження”.

Під час проведення лекції, працівникам було роз’яснено порядок проведення державної реєстрації народження. Так, державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України.

Головний спеціаліст Відділу повідомила, що батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше 1 місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини.        

 

 

Для проведення державної реєстрації народження потрібно надати оригінали наступних документів:

-медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров’я;

-паспорта батьків;

-свідоцтво про шлюб (за наявності зареєстрованого шлюбу).

Якщо дитина народилась у батьків, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі, і батько дитини бажає визнати батьківство при державній реєстрації народження, присутність обох батьків при проведенні державної реєстрації народження дитини і подання ними спільної заяви про визнання батьківства є обов’язковими.

Відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини  провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по-батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Також в ході проведення заходу з працівниками було обговорено одне з актуальних питань: виявлення дітей, стосовно яких не проведено державну реєстрацію народження.

З зазначеного питання було вирішено об’єднати спільні зусилля, спрямовані на вирішення існуючих проблем в даному напрямку діяльності. У разі виявлення дітей, народження яких не зареєстровано, всебічно сприяти у вирішенні питань з отримання батьками свідоцтва про народження, надавати практичну допомогу з реалізації чинних норм законодавства.

Працівників закладу було проінформовано про основні напрямки діяльності загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»: як отримати субсидію, як оформити договір оренди земельної ділянки, як виконати рішення суду.  Також, присутні дізнались про веб-портал pravo.minjust.gov.ua, за допомогою якого можна отримати необхідну інформацію щодо захисту своїх прав у різних життєвих ситуаціях. 

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта