Урок на тему: «Зупинимо булінг разом»

Урок на тему: «Зупинимо булінг разом»

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!" головним спеціалістом Богодухівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області Ніконовою В.М. разом з начальником відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги у Богодухівському місцевому центрі з надання БВПД Харківської області Конозом М.В. було проведено відкритий урок на тему "Зупинимо булінг разом" у КЗ "Богодухівський спеціальний навчально-виховний комплекс" Харківської обласної ради.

У ході відкритого уроку вихованцям комплексу було роз'яснено поняття булінгу та його види. Діти дізналися про те, які найперші дії необхідно вчинити, якщо вони стали свідками булінгу або, якщо самі стали жертвою булінгу.

 

 

Якщо дитина стала жертвою булінгу необхідно: зберігати спокій, не потрібно тиснути на дитину; поговоріть з дитиною, дайте їй зрозуміти, що ви не звинувачуєте її в ситуації, що склалася, готові її вислухати та допомогти; запитайте, яка саме допомога може знадобитися дитині, запропонуйте свій варіант вирішення ситуації; поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, старші учні, охорона, батьки інших дітей); повідомте керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася, і вимагайте належного її урегулювання; підтримайте дитину в налагодженні стосунків з однолітками та підготуйте її до того, що вирішення проблеми булінгу може зайняти деякий час.

Якщо ви стали свідком булінгу необхідно: втрутитися і припинити цькування, адже булінг не слід ігнорувати; запропонувати дітям самостійно вирішити конфлікт, обидві сторони конфлікту потребують допомоги; пояснити, які саме дії ви вважаєте булінгом і чому їх варто припинити; уникати в спілкуванні слів "жертва" та "агресор", аби запобігти тавруванню і розподілу ролей; повідомити керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася і вимагати вжити заходів щодо припинення цькування. У разі, якщо вирішити ситуацію з булінгом на рівні школи не вдається - повідомте поліцію.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта