Інформаційна кампанія "Стоп булінг" та “Стоп насильство” правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» у Харківському обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Інформаційна кампанія "Стоп булінг" та “Стоп насильство” правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» у Харківському обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Булінг (англ. Bully — хуліган, забіяка, задирака)  –це форма насильства у вигляді цькування,       бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи. Булінг виражається у різних формах: фізичний, економічний, психологічний, кібербулінг тощо.

25 жовтня 2018 року начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Харківській області Меланія Хуторянська взяла учать у тренінгу, присвяченому формуванню особистості у дітей та підлітків. Навчання проводилося з метою підвищення виховного потенціалу прийомних батьків та батьків-вихователів, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За інформацією Міністерства юстиції України наша держава входить в 10-ку європейських країн за рівнем поширеності булінгу серед 11-15 річних школярів. Тому справедливо, що цій проблемі в державі приділяється значна увага. На даний час, вживаються заходи щодо закріплення на законодавчому рівні поняття булінгу, зокрема, передбачається ввести відповідальність за приховування випадків булінгу.

Під час обговорення особливостей виховання та профілактики асоціальної поведінки  серед дітей та підлітків, надані практичні рекомендації та роз'яснення, як дитина може уникнути булінгу, що робити підлітку, якщо він або його знайомі стали свідком або жертвою булінгу. Для застосування у повсякденному житті проінформовано про формулу «stop-talk-walk», яка дійно може допомогти попередити та зупинити агресію.

Під час заходу також  розглянуто питання інтеграції в українське суспільство дітей ромської національної меншини. Учасники тренінгу дізналися про діючу в Україні систему доступу до безоплатної правової допомоги, куди необхідно звертатися за безоплатною психологічною та юридичною допомогою, якщо відносно  дітей здійснюється булінг або інші види насильства. Присутні отримали багато нової та корисної інформації за напрямками правопросвітницького  проекту “Я МАЮ ПРАВО!”.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта