«Як запобігти булінгу у шкільному середовищі або я не хочу бути жертвою»

«Як запобігти булінгу у шкільному середовищі або я не хочу бути жертвою»

Працівники Харківської юстиції разом з громадськими діячами в межах реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» провели заняття-тренінг на тему: «СтопБулінг!» для дев’ятикласників загальноосвітньої школи № 139.

Разом зі школярами  ми змогли системно розібрати всі складові елементи боулінгу, визначити головні ознаки, які притаманні цьому явищу, намагалися змоделювати негативні наслідки, які може спричинити булінг. Разом з підлітками ми намагалися відтворити найбільш розповсюджені форми прояву булінгу, визначити залежно від цього різновиди цього явища. На власних прикладах спікери намагалися довести проблематику булінгу та попередити вчинення таких дій підлітками.

Під час модельної гри «Я навішую тобі ярлик» студенти відчули на собі негативні прояви булінгу та цькування у колективі: ігнорування, насміювання, знущання, приниження. Вони не тільки мали змогу на власному досвіді відчути, як саме впливає «ярлик» на них та на сприйняття їх оточуючими, але й те, що від нього дуже важко позбутися, а іноді навіть не можливо.

Крім того, ми мали змогу обговорити, ті емоції, які відчувають учасники булінгу, визначити переживання, які відчувають кожна із сторін. Як виявилось, часто саме  страх заважає нам допомогти тому, хто опинився у скрутному становищі. І хоча, однією з причин невтручання сторонніх осіб є саме страх стати подальшою жертвою цькування, однак саме він призводить до того, що жертви не наважуються діяти – приховують свої проблеми. Тому ми закликали наших слухачів не боятися діяти правильно і по-совісті, не залишатися осторонь і не ставати пасивним наглядачем у булінгу, а допомагати своїм друзям і знайомим у разі, якщо вони опинилися жертвою булінгу.

Разом ми дійшли висновку, що байдужість і відстороненість від проблем інших  тільки допомагають розвиватись булінгу у суспільстві. Байдуже ставлення до проблем інших людей може призвести до повного руйнування соціальних зв’язків.  Важливо пам’ятати, що  не соромно протягнути руку допомоги людині, яка цього потребує.

P.S. Говорити про проблеми це не соромно і не страшно, страшно залишатися з проблемами наодинці. Не залишайся один - протягни руку допомоги, адже тільки разом ми можемо йому протидіяти.

Щоб світ навколо змінити на краще,  потрібно починати з себе.  #БулитиНеКруто

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта