#Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA #СтопНасильство

#Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA #СтопНасильство

На базі правового клубу PRAVOKATOR в рамках Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Харківській області відбувся показ для адвокатів, юристів, правозахисників фільму «Мовчазна війна» режисерки Манон Луазо (Франція) із спільним обговоренням телеміст Львів-Харків-Дніпро-Одеса., до участі у якому було запрошено представників Харківської юстиції.

Даний фільм присвячений жінкам, які вирішили порушити мовчанку про військовий конфлікт в Сирії, а також ті інструменти, що використовуються як зброю у війні, коячи злочин проти людства, з метою налякати населення і підірвати «демографічний потенціал» противника. Їхні свідчення – рідкісні, виняткові і дуже сумні. Вони – голоси невимовних злочинів проти прав жінок усього світу.

З 25 листопада, Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, до 10 грудня - Дня прав людини, триватимуть 16 днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства - міжнародна кампанія, яка проводиться щороку.

Дана кампанія була започаткована активістами першого Інституту жіночого глобального лідерства в 1991 році і щороку координується Центром жіночого глобального лідерства. Вона використовується як організаційна стратегія для окремих осіб та організацій у всьому світі, щоб закликати до ліквідації насильства щодо жінок та дівчат.

На підтримку цієї громадської ініціативи щорічно проводиться кампанія Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй по боротьбі з насильством щодо жінок (UNiTE), яка закликає до глобальних дій, спрямованих на підвищення обізнаності та створення можливостей для обговорення проблем та рішень у всьому світі. В останні роки кампанія UNiTE використовувала помаранчевий колір як спільну тему, яка проходить через усі глобальні заходи. Помаранчевий є одним з офіційних кольорів кампанії UNiTE і в контексті її глобальної адвокації, використовується як символ світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок та дівчат.

В Україні кампанія UNiTE була офіційно розпочата у 2015 році. Метою даної кампанії є «Не залишити нікого осторонь: зупинити насильство щодо жінок та дівчат», тобто сформувати прагнення до світу, вільного від насильства щодо всіх жінок та дівчат у всьому світі, в першу чергу найбідніших і вразливих, серед інших: біженок, мігранток, представниць меншин, корінних народів та населення, постраждалого від конфліктів та стихійних лих.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта