#«GO CAMP» на Харківщині : сучасна VIRTUAL PERSON

#«GO CAMP» на Харківщині : сучасна VIRTUAL PERSON

Реалізуючи проект «GO CAMP» на Харківщині, на базі Донецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Балаклійської районної ради Харківської області в межах програми «Я МАЮ ПРАВО!» працівниками Харківської юстиції було проведено п’ять модулів на правові тематики: «Я маю право!», «Стоп булінг», «Герої кібербезпеки», «Ми різні і ми рівні», «Аліменти».

Кожен з цих модулів спрямований на формування в учнів правових знань щодо рівності прав громадян в Україні, заборонні будь-яких проявів дискримінації, гендерної рівності, відповідального батьківства.

Дана інформаційна кампанія була завершена проведенням тематичних уроків «Герої кібербезпеки» для старшокласників та «СтопБулінг» для учнів п’ятих класів.

До даного заходу залучився громадський діяч, майстер спорту України з плавання Олександр Переверзєв, який довірив учасникам заходу свою власну історію зі шкільного минулого.

У ході спілкування зі школярами було обговорено проблематику проявів кібербулінгу та основні загрози для дітей, які може містити небажаний контент мережі Інтернет.

В останні роки соціальні мережі набули великої популярності як на території України, так і в усьому світі. З кожним днем все більше і більше користувачів мережі Інтернет реєструються і починають свою активну діяльність у все нових соціальних мережах, які міцно увійшли до списку найвідвідуваніших українськими користувачами сайтів.

Однак, так само, як і в реальному світі, в інтернет-середовищі мають місце прояви певної агресії, які отримали назву кібербулінг.

Важливо!!!! КІБЕРБУЛІНГ – це новітня форма агресії, що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням інформаційно-комунікаційних засобів в тому числі соціальних мереж. Це одна із форм переслідування дітей і підлітків з використанням цифрових технологій.

До найпоширеніших типів кібербулінгу належать:

використання особистої інформації.

анонімні погрози.

переслідування.

тролінг і флеймінг.

хепіслепінг.

P.S. Одна з перших добре відомих ілюстрацій кібербулінгу починалась як забавка, коли у 2002 році американський підліток Гіслан Раза, граючись, створив відео самого себе на основі сцени із фільму «Зоряні війни», де замість меча використовував бейсбольну биту. Нажаль, однокласники без дозволу і відома хлопця розмістили це відео в Інтернеті, де його побачили мільйони людей.

Далі ця подія отримала неочікуваний розвиток - у 2004 році було створено спеціальний сайт із цим та похідними відеороликами, спецефектами та музикою з фільму, який зібрав більше 76 мільйонів користувачів, а відео із зображенням хлопчика стало найбільш завантажуваним файлом 2004 року. Гіслан отримав ярлик «дитина зоряних війн» і це настільки змінило його стосунки в школі, що батьки змушені були залучати психіатричну допомогу. Вони подали до суду на батьків тих однокласників, що розмістили відео в Інтернеті, але врешті конфлікт було врегульовано в позасудовому порядку.

Даний факт свідчить, що навіть те, що починається з веселої забави, може мати печальні наслідки.

Пам’ятайте!!! Однією з головних задач дорослих є допомогти дітям пізнати цей світ. І хоча Інтернет є одним із найбільш ефективних інструментів для цього, однак вміння фільтрувати інформацію є одним із головних механізмів вбереження дитини від будь-яких кібернебезпек і цьому повинні навчити дорослі.

#БулитиНеКруто #Разом проти булінгу - ми зможемо усе #Юстиція відкрита для людей #Вчимося бути virtual person разом с нашими дітьми

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта