Комбінований правоосвітній урок - тренінг з протидії булінгу

Комбінований правоосвітній урок - тренінг з протидії булінгу

З метою розширення території правоосвітньої кампанії, спрямованої на подолання булінгу у шкільному середовищі цього разу Харківська юстиція за підтримки громадських діячів завітали в Пісочинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів «Мобіль» Харківської районної ради.

З учнями 7 - А класу завідувач сектору з питань запобігання і виявлення корупції Анна Федоренко, голова правління Міжнародної антинаркотичної спортивної асоціації Олександр Перевєрзєв і голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак провели інтерактивне заняття, спрямоване на розвиток розуміння своїх прав та заборону їх порушення, формування толерантного ставлення до своїх однолітків.

Ю. Чумак продемонстрував учням мультиплікаційний фільм «За бортом» з серії HUMRA та анімаційну стрічку «Коли я чую спів птахів» (режисерки Тріне Валлевік Гобюрґ) з репертуару Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Правозахисник пояснив, що мультфільми присвячені тематиці попередження насильства та ксенофобії. Важливу увагу він приділив необхідності мирного вирішення конфліктів, поважливого ставлення до людей та їх прав.


В продовження теми захисту прав людини А. Федоренко та О. Перевєрзєв в рамках широкоформатної правоосвітньої кампанії #CтопБулінг та проекту «Я МАЮ ПРАВО» у процесі живого спілкування на простих прикладах спробували визначити основні форми прояву боулінгу,виокремити характерні ознаки булінгу. Завдяки цьому разом з учнями ми змогли надати повне та змістовне визначення поняттю булінгу та надати пропозиції до законопроекту, який вже розглядається у Верховній Раді України. А завдяки активній участі школярів у грі «я навішую тобі ярлик» та «корова» ми спробували змоделювати вербальні форми прояву боулінгу, коли кожен з учнів зміг відчути себе учасником боулінгу, зрозуміти негативні емоції, які відчуває жертва та агресор.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта