Інформкампанія #СтопБулінг в дії

Інформкампанія #СтопБулінг в дії

Сьогодні працівники Харківської юстиції завітали до Харківської обласної бібліотеки для юнацтва, де провели для школярів інтерактивний тренінг «Я проти булінгу», метою якого є навчити школярів протидіяти проявам булінгу у своєму середовищі спілкування та вирізняти його з-поміж інших побутових конфліктів.

Вкотре, проводячи даний тренінг, ми ділилися власним досвідом та своїми знаннями щодо того, що таке булінг, які його види, форми проявів, як можна себе захистити, якщо ти потрапив у конфлікту ситуацію, куди та до кого потрібно звернутися за допомогою.

Важливо. Булінг - моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення.

Ознаки:

1) емоційне приниження, яке може бути спровокованим вербальним або невербальним вираженням;

2) емоційно образлива поведінка має тривалий характер;

3) має місце втручання в особисте життя;

4) завжди є намір спричинити шкоду;

5) агресор (булер) сприймає себе як домінанта;

6) жертва може мати певні недоліки, тобто нею може бути будь-яка дитина або дорослий, який має певні відмінності;

7) створюються умови щодо погіршення психологічного та фізичного стану.

Булінг надзвичайно негативно відображається на психічному здоров’ї дитини, залишаючи психологічні травми на все життя, що в подальшому може мати наслідком неспроможність батьків, які в дитинстві зазнали булінгу, будувати повноцінні відносини з іншими людьми, виховувати власних дітей, а також навчити їх протидіяти булінгу.

Зверніть увагу. Всесвітня організація охорони здоров’я проводить періодичний моніторинг аспектів поведінки школярів, які впливають на їх здоров’я. Один із напрямів дослідження пов’язаний із насиллям у школах. Зокрема, ця організація досліджувала ситуацію щодо підлітків, яких ображали в школі не менше двох разів впродовж місяця останні декілька місяців. Згідно з даними, представленими в дослідженні в Україні, 20 % дівчат і 19 % хлопців 11-річного віку зазнавали різноманітних образ у школі не менше двох разів упродовж місяця останні декілька місяців. Кількість таких дітей 13-річного віку дещо нижча порівняно з попередньою віковою категорією. Відповідно, 18 % дівчат та 16 % хлопців. У 15-річному віці тенденція до зменшення зберігається. Відповідно, 12 % дівчат і 13 % хлопців зазнавали різноманітних образ в школі не менше двох разів упродовж місяця останні декілька місяців, тобто з віком кількість жертв насилля, булінгу зменшується. Наступний аспект поведінки школярів, який відображений у моніторинговому дослідженні, стосується виявлення підлітків, які ображали інших у школі не менше двох разів упродовж останніх декілька місяців, тобто йдеться про булерів, агресорів. В Україні 10 % дівчат і 13 % хлопців 11-річного віку ображали інших у школі не менше двох разів упродовж місяця останні декілька місяців. Кількість таких 13-річних дещо вища порівняно з попередньою віковою категорією. Відповідно, 13 % дівчат та 17 % хлопців. У 15-річних тенденція до збільшення зберігається. Відповідно, 13 % дівчат і 18 % хлопців зазнавали різноманітних образ у школі не менше двох разів упродовж місяця останні декілька місяців, тобто кількість дітей, які демонструють систематичне насилля, у період з 11 до 15 років збільшується. Отже, згідно з даними ВООЗ, отриманими внаслідок моніторингового дослідження, в Україні регулярного насилля в школах зазнають близько 17 % дівчат і 16 % хлопців 11–15-річного віку. Самі регулярно ображають інших 16 % українських школярів та 12 % школярок [Социальные детерминанты здоровья и благополучия подростков. Исследование «Поведение детей школьного возраста в отношении здоровья»: международный отчет по результатам обследования 2009–2010 гг. / под ред. C. Currie и др. – Копенгаген: Европ. регион. бюро ВОЗ, 2012 г. (Сер. Политика охраны здоровья детей и подростков. – Вып. № 6)].

 

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта