Інформування працівників Українського ордена «Знак пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького про нові направлення проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Інформування працівників Українського ордена «Знак пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького про нові направлення проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Для працівників Українського ордена «Знак пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького головним спеціалістом відділу взаємодії з суб`єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Харківській області Котляр Г.О. та провідним спеціалістом відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Харківській області Свиридовою Н.О. були проведені лекції на теми: «Зупинимо булінг у школі!», «Нові правила щодо виїзду за кордон з дитиною», «Як отримати податкову знижку на навчання?».

Під час правопросвітницького заходу із працівниками були обговорені питання щодо особливостей виїзду за кордон з дитиною, правила отримання податкової знижки на навчання, механізми протидії проявам булінгу серед дітей у школі, форми булінгу, причини виникнення булінгу та його наслідки, а також працівників Інституту проінформовано про ініціативи Міністерства юстиції України в рамках проектів #ЧужихДітейНеБуває, #СтопНасильство та #Зупинемо булінг разом.

Слід зазначити, що 28 липня поточного 2018 року були внесені зміни до Податкового кодексу України, які дозволили громадянам, які сплачують за освітні послуги, що надаються дошкільними, шкільними та позашкільними закладами освіти, отримати право на податкову знижку. Раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені за отримання послуг вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Зміни до Податкового кодексу України були внесені на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», який був розроблений та прийнятий за ініціативи Міністерства юстиції України та його очільника - Павла Петренка. Саме внесеними змінами до чинного податкового законодавства було надано право отримати зазначену вище податкову знижку батькам, які оплачують навчання дітей у закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.

Право на отримання податкової знижки мають громадяни України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена своєї сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені). Тобто, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може звернутися до органів Державної фіскальної служби для отримання податкової знижки. Для цього йому після закінчення податкового року необхідно подати до 31 грудня декларацію, в якій зазначити суму отриманих доходів та суму коштів, які були сплачені на освітні послуги.

Задля отримання податкової знижки на навчання слід:

Оплатити навчання та зберегти квитанції для органів Державної фіскальної служби про оплату;

Отримати від роботодавця довідку про доходи (у разі якщо працююча особа платить податки і оплачує навчання та офіційно оформлена на підприємстві);

До 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік;

Подати документи на отримання знижки в ДФС за місцем реєстрації та отримати податкову знижку.

Поспішайте! Оформити податкову знижку можливо до 31 грудня року наступного за звітним (мається на увазі, що у 2018 році подаємо документи за 2017 рік).

ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта