Круглий стіл на тему: «Криміналізація домашнього насильства»

Круглий стіл на тему: «Криміналізація домашнього насильства»

Головний спеціаліст Сахновщинського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Нестеренко О.П. взяла участь у засіданні круглого столу на тему: «Криміналізація домашнього насильства», що проводився на базі відділу «Сахновщинського бюро правової допомоги» за участю начальника Сахновщинського РС ФДУ в Харківській області «Центр пробації» Грузін В.І., директора РЦСССДМ Ларка В.О., старшого інспектора ювенальної поліції капітана поліції Греш А.Ю., провідного фахівця служби у справах дітей Сахновщинської РДА Корнієнко Ю.В., провідного фахівця Сахновщинської РФ ХОЦЗ Чухно І.В., директора КЗ «Сахновщинська центральна бібліотечна система» Сініченко Л.В.

Круглий стіл відкрила начальник відділу Клімова Л.та повідомила присутніх про механізм взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, врегульованим Порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, який затверджено постановою КМУ від 22.08.2018 року №658.

Під час проведення круглого столу обговорили види гендерно зумовленого насильства та відповідальність за вчинення домашнього насильства.

Окремим питанням для обговорення стало питання криміналізації домашнього насильства (зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, які набувають чинності 11.01.2019 року ).

Відтепер, під термін «домашнє насильство» підпадають усі акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, вчинені між колишнім чи теперішнім подружжям чи людьми, які разом живуть чи жили.

Нацполіція отримала право контролювати поведінку кривдника, щоб не допустити повторного насильства, правоохоронці також можуть стежити, щоб порушник дотримувався накладених на нього тимчасових обмежень і виконував певні обов’язки.

Закон передбачає створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства, створення програм для постраждалих і їхніх кривдників.

Нестеренко О.П. зазначила, що Законом «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами», що набирає чинності 11.01.2019 року, Кримінальний кодекс України доповнено статтею 151-2 «Примушування до шлюбу», яка визначає, що примушування особи до вступу в шлюб або до продовження примусово укладеного шлюбу, або до вступу у співжиття без укладання шлюбу, або до продовження такого співжиття, або спонукання з цією метою особи до переміщення на територію іншої держави, ніж та, в якій вона проживає, караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або щодо особи, яка не досягла шлюбного віку згідно із законодавством, або щодо двох чи більше осіб, - караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк".

На завершення засідання було обговорено спільні заходи щодо інформування населення щодо протидії домашньому насильству, в рамках реалізації правопросвітницьких проектів «Я МАЮ ПРАВО!» та «СТОП НАСИЛЬСТВО».

 

 


 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта