Права та свободи людини в контексті Загальної декларації прав людини вивчали в 59 Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

Права та свободи людини в контексті Загальної декларації прав людини вивчали в 59 Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

З нагоди Всеукраїнського тижня права та проголошення Загальної декларації прав людини у Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 59 Харківської міської ради Харківської області працівником управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Харківській області Кас’ян А.В. були проведені виховні уроки у 9-10 класах на тему: «Права та свободи людини в контексті Загальної декларації прав людини».

Під час уроку учні дізнались, що права людини пронизують всі сфери життєдіяльності людини, вони є невідчужуваними та непорушними. Неважливо якого кольору ваша шкіра, скільки вам років, якої ви статі, ви маєте права тому, що ви людина.

Проаналізувавши разом статті Загальної декларації прав людини, ми з учнями дійшли згоди, що різноманітність статей свідчить про те, що усі люди на землі мають невід'ємне право на життя, кожен має право на повагу до його гідності, має право на свободу та особисту недоторканність, що всі люди рівні перед законом, ніхто не може зазнавати безпідставного затримання, вигнання або арешту, кожна людина має право обирати собі місце проживання та вільне пересування. Але й не треба забувати про те, що ми ще маємо певні обов’язки.

Загальна декларація відіграє важливу роль у попередженні зростання злочинності у всьому світі, боротьбі з різними формами дискримінації. Вона стала своєрідним поштовхом для прийняття таких важливих документів як Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права, Декларація прав дитини, Конвенція щодо катувань та інших нелюдських або принижуючих гідність видів поводження та інші.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта