Загальнонаціональний тест «Перевір свої знання права» на Харківщині

Загальнонаціональний тест «Перевір свої знання права» на Харківщині

В межах реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» на базі Національного аерокосмічного університету імені М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» проводився загальнонаціональний тест «Перевір свої знання права», спрямований на дослідження рівня правової грамотності молоді, який майже одночасно відбувався в усіх областях України.

До тестування залучилося понад 80 студентів із різних навчальних закладів м. Харкова, які охоче відповідали на поставлені питання. Адже даний тест не тільки дозволив визначити їм свій рівень правової грамотності, але й звернути увагу на наявні проблемні питання у сфері власних правових знань.

Після тестування студенти мали змогу подивитися навчальний фільм про права людини з колекції Польської Гельсінської спілки з прав людини із репертуару мандрівного кінофестивалю Docudays UA автора Павела Височансьскі «Коли-небудь ми станемо щасливими».

У даному фільмі йдеться про Даніеля, юнака з Ліпіни, найбільш нужденного містечка в усій південній Польщі. Даніель прагне вирватися з суцільної бідності. Юнак мріє зняти фільм, й робить все для того. Щоб зняти стрічку, він купує мобільний телефон, а потім і крадену відеокамеру. Пропускаючи уроки в школі, знімає своїх знайомих, розпитуючи про їх мрії. 

Після перегляду учасники заходу мали змогу обговорити ті соціальні проблеми, які підняті у даному фільмі, а також які саме права героїв фільму були порушені.

Даний фільм не залишив байдужим нікого. Адже кожен МАЄ ПРАВО бути щасливим! І МАЄ ПРАВО втілювати у життя свої мрії!

Памятайте, Конституція України гарантує, що:

Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність.

Громадянам гарантується свобода літературної, художньої, наукової і технічної творчості, захист інтелектуальної власності, їхніх авторських прав, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв'язку з різними видами інтелектуальної діяльності.

Кожний громадянин має право на результати своєї інтелектуальної, творчої діяльності; ніхто не може використовувати або поширювати їх без його згоди, за винятками, встановленими законом.

P.S. Дякуємо Національному аерокосмічному університету імені М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» за підтримку та сприяння!


 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта